0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هشتمین جشنواره تابستانی موزه میراث روستایی گیلان از اول تا بیست و نهم شهریور ماه از ساعت ١٠ صبح تا ۶ عصر برگزار می‌شود.

هشتمین جشنواره تابستانی موزه میراث روستایی گیلان برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه گیلان، در این ایام، موزه میراث روستایی گیلان با اجرای انواع نمایش‌ها و مراسم آئینی، بازی‌ها و ورزش‌های بومی و نیز موسیقی زنده محلی، پذیرای بازدیدکنندگان است.
 
نمایشگاه‌های صنایع‌دستی، پوشاک محلی و دستاوردهای گروه‌های معماری و مردم‌شناسی و نیز سفره گیلانی از سایر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.
 
محمدتقی شعبانی مسئول امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: هشتمین جشنواره تابستانی موزه میراث روستایی گیلان در بخش‌های مختلف اول تا بیست و نهم شهریورماه برگزار می‌شود.
 
شعبانی بخش‌های مختلف این جشنواره را شامل فرهنگی، نمایشگاهی بیان کرد و افزود: در بخش فرهنگی برنامه‌های نمایش آئینی، بازی‌های بومی، محلی برای کودکان و نوجوانان و نیز موسیقی محلی اجرا می‌شود و در بخش نمایشگاهی، نمایشگاه صنایع دستی در رشته‌های سراجی، سفالگری، چادر شب‌بافی، چهل تکه‌دوزی، حصیربافی، رشتی‌دوزی و بامبوبافی در بازارچه صنایع دستی و نیز پوشاک محلی در روستای جلگه مرکز و دستاوردهای گروه‌های معماری و مردم شناسی و عکس در ورودی موزه و نیز بخش سفره گیلانی در قهوه‌خانه‌ها و نیز محل‌های تعیین شده برگزار می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: موزه میراث روستایی گیلان به عنوان نخستین موزه‌ای است که در رابطه با معرفی تاریخچه و نوع فرهنگ و زندگی مردم در فضای باز ایجاد شده؛ در این موزه معیشت، کار، مسکن، صنایع‌دستی و انواع فضاهایی که در یک خانه روستایی وجود دارد بازسازی و به نمایش درآمده است.
 
وی متذکر شد؛ این جشنواره از اول تا 29 شهریور از ساعت 10.30 تا 18 عصر برگزار می‌شود و عموم گردشگران و علاقمندان می‌توانند برای دیدن این جشنواره به موزه میراث روستایی گیلان سری بزنند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری