0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از ابلاغ طرح راهبردی - ساختاری (جامع) شهرهای چهارباغ و کوهسار خبر داد.

طرح جامع شهرهای چهارباغ و کوهسار استان البرز ابلاغ شد

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کاوه حدادپور در خصوص این طرح گفت: موضوع اعلام تصویب طرح راهبردی - ساختاری شهرهای چهارباغ و کوهسار در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و در اجرای ماده 42 آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌های توسعه و عمران هیئت وزیران ابلاغ شده است.
 
وی با اشاره به این‌که طرح مذکور با توجه به احکام مطرح شده در این ابلاغ از سوی شهرداری‌ها لازم‌الاجراست، خاطرنشان کرد: بر این اساس ضروری است در کلیه پروانه‌های ساختمانی، عدم خلاف یا پایان‌کار صادره توسط شهرداری‌های چهارباغ و کوهسار و در تائید نقشه‌های تفکیکی، ضوابط و مقررات تفکیک زمین و احداث ساختمان و شهرسازی و کاربردی پیش‌بینی شده و در نقشه نحوه استفاده از زمین، با استناد به طرح تفصیلی تهیه شده بر اساس طرح جامع، لحاظ شود.
 
معاون امور عمرانی استانداری البرز افزود: بر اساس ماده هفت قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران شهرداری‌ها مکلف به اجرای مصوبات شورای مذکور هستند.
 
وی تصریح کرد: متعاقب ابلاغ این طرح و در اجرای ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که طی آن مسئولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات شهرسازی به وزارت راه و شهرسازی محول شده است، اداره کل راه و شهرسازی استان باید نسبت به حسن اجرای طرح جامع مورد بحث، نظارت داشته باشد.
 
گفتنی است پس از ابلاغ تقسیمات سیاسی کشور در خصوص مرز تقسیماتی بخش مرکزی و چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ حد فاصل اتوبان تا راه‌آهن، متعاقبا نقشه حریم شهر چهارباغ توسط وزارت کشور ابلاغ می‌شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری