0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

شهداد روحانی ارکستر سمفونیک تهران تا 10 شهریور به رهبری شهداد روحانی در تالار وحدت به اجرای برنامه می پردازد.

 

ارکستر سمفونیک تهران که تا 10 شهریور به رهبری شهداد روحانی در تالار وحدت به اجرای برنامه می پردازد.
شهداد روحانی با بیان این مطلب به ایسنا گفت : در این اجرا قطعاتی از آهنگسازان بزرگ جهان توسط ارکستر سمفونیک تهران اجرا خواهد شد. وی همچنین در خصوص فعالیت های ارکستر سمفونیک و تحلیل خود از مسائل این ارکستر گفت : به اعتقاد من انسانهای والا و هنرمند، متعلق به یک جامعه و ملت نیستند بلکه به فرهنگ جهانی وابستگی دارند. به گفته وی ، به عنوان نمونه با وجود این که سعدی یک شاعر ایرانی است اما آوازه شعر و هنر او از مرزها فراتر رفته است. کما این که پیام نهفته در اشعار سعدی برای همه جهان معنادار است.

روحانی این امر را قابل تعمیم به همه هنرها بویژه موسیقی دانست و افزود: نوابغ موسیقی کارشان از محدوده جغرافیایی فراتر رفته و آثار آنها به همه دنیا تعلق دارد. این آهنگساز ادامه داد: اجرای آثار این نوابغ نیازمند داشتن نوازندگانی متبحر و تحصیلکرده و ارکستر سمفونیکی است که در ایران نیز نمونه آن وجود دارد. سالهای زیادی است که از تشکیل این ارکستر می گذرد و با تمامی کمی و کاستی تاکنون به فعالیت هایش ادامه داده است.

روحانی ادامه داد: یکی از خصوصیات بارز این ارکستر تا آنجا که من اطلاع دارم ، این است که حداقل 99 درصد از نوازندگان آن ایرانی بوده اند و این برای ارکستری که 7دهه از زمان تشکیل آن می گذرد ، یک امتیاز مهم است.

به گفته روحانی ، متاسفانه نبود امکانات کافی از جمله به کارگیری برخی سازهای بادی که عملا از کار افتاده اند، مستقیما در کیفیت کار نوازندگان تاثیر منفی به جا می گذارد و در کل زحمات تمامی موسیقیدانان و ارکستر سمفونیک را تحت الشعاع قرار می دهد. وی افزود: اگر به این مساله موضوع دستمزد کم نوازندگان را نیز اضافه کنیم ، باید به مسوولان ارکستر سمفونیک تهران آفرین گفت که با وجود تمامی مسائل و مشکلات هنوز برای ارتقای سطح فرهنگی جامعه در تلاش هستند. روحانی در پایان از تلاشهای فریدون ناصری ، رهبر ارکستر سمفونیک تهران قدردانی و فعالیت های وی را عاملی مهم در تداوم حیات هنری ارکستر سمفونیک عنوان کرد.

ایسنا

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری