امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
دوسالانه هنر ونیز با استقبال بی نظیر بازدیدكنندگان همراه بود

دوسالانه هنر در ونیز با ركورد تعداد بازدید كنندگان به پایان رسید.
برگزار كنندگان جشنواره ونیز خبر دادند حدود 248 هزار نفر از بخش آلمان نمایشگاه دو سالانه ونیز دیدن كردند كه از خرداد 1382 برپا بوداین تعداد 15 درصد بیشتر از دو سال قبل است و ركورد جدیدی محسوب می شود.آثار نمایشگاه دوسالانه از 380 هنرمند از 60 كشور جهان گردآوری شده بود.
عنوان نمایشگاه این بار “رویاها و اختلاف ها: دیكتاتوری تماشاگران” بود، كه به رهبری فرانسیسكو بونامی برگزار شد. برای اولین بار هنر در سراسر شهر ونیز و در خارج از محوطه نمایشگاه به نمایش درآ«ده بود.
با وجود استقبال بی‌نظیر از این نمایشگاه، بسیاری از منتقدان آثار، تصاویر تركیبی، ساختارها، ویدئو ها و اینستالیشن ها حضور یافته در نمایشگاه امسال را مبهم و بی محتوا یافتند.
در این نمایشگاه، بر خلاف تصور همگان، لوكزامبورگ جایزه شیر طلائی بهترین شركت كننده خارجی را به دست آورد.
پتا فیشلی و داویس وایس، هنرمندان سوئیسی جایزه بهترین اثر را كسب كردند. شیر طلایی هنرمندان برتر زیر 35 سال نیز به دو كارگردان بریتانیایی، الیور پین و نیك رلف اهداء شد.
در این جشنواره همچنین از كارول راما، پیشرو زن ایتالیائی و میشلانگلو پیستولتو نقاش و هنرمند تجسمی به خاطر یك عمر تلاش هنری تقدیر شد.

مأخذ: ایران میراث

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری