0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان از وجود 839 اثر ثبت ملی شده در استان خبر داد و گفت: آثار دیگری نیز در نوبت ثبت هستند

خوزستان 839 اثر ثبت ملی دارد

خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه میراث فرهنگی - مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان از وجود 839 اثر ثبت ملی شده در استان خبر داد و گفت: آثار دیگری نیز در نوبت ثبت هستند.
 
افشین حیدری اظهار کرد: در حال حاضر در خوزستان 839 اثر ثبت ملی شده وجود دارد که برای حفاظت از این آثار از همه توان میراث فرهنگی خوزستان استفاده می‌کنیم.
 
وی با اشاره به دیگر آثار ثبت شده خوزستان گفت: در استان خوزستان دو اثر ثبت جهانی معبد چغازنبیل و سازه‌های آبی تاریخی شهرستان شوشتر وجود دارد.
 
این مقام مسئول با اشاره به اینکه خوزستان به پرتعدادترین ثبت جهانی کشور نائل می‌شود، خاطر نشان کرد: در سال‌جاری پرونده ثبت جهانی محوطه تاریخی شوش در یونسکو ارائه می‌شود و با ثبت جهانی این اثر تاریخی خوزستان به تنها استان سه اثر ثبت شده در فهرست یونسکو مبدل می‌شود.
 
حیدری با اشاره به اینکه تلاش زیادی برای تدوین پرونده ثبت جهانی سازه‌های آبی تاریخی شوش انجام شده است، افزود: از همه توان میراث فرهنگی خوزستان و تجربیات موجود در پایگاه سازه‌های آبی تاریخی شوشتر و معبد چغازنبیل برای تدوین پرونده کامل محوطه تاریخی و باستانی شوش استفاده می‌کنیم.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان درباره تلاش‌های انجام شده در حوزه تدوین این پرونده تاکید کرد: این پرونده ثبت جهانی در مراحل پایانی قرار دارد و سرکشی‌های مستمر به این شهر در هفته‌های گذشته برای تدوین و تکمیل این پرونده مهم است.
 
وی افزود: مانیتورینگ محوطه شوش به طور کامل انجام و بر این اساس امکان نظارت بر محوطه تاریخی شهرستان شوش از مرکز استان نیز فراهم شده است

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری