0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


همایش مقررات ملی ساختمان درشیراز

هم‌اندیشی در بهینه‌سازی ساخت و سازها

این همایش به مدت دو روز از ‪ ۱۵‬آذرماه در تالار حافظ شیراز توسط سازمان مسكن و شهرسازی فارس و با همكاری استانداری فارس، نظام مهندسی، بنیاد مسكن و انجمن انبوه‌سازان فارس برگزار می‌شود.

شیراز، هفته‌جاری برای نخستین بار میزبان همایش مقررات ملی ساختمان است، همایشی كه با حضور صاحبنظران و كارشناسان ایران و مسوولان مرتبط به عنوان زمینه‌ساز یك هم‌اندیشی ارزشمند در جهت بهینه و فنی‌سازی اصول ساختمان تلقی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این همایش به مدت دو روز از ‪ ۱۵‬آذرماه در تالار حافظ شیراز توسط سازمان مسكن و شهرسازی فارس و با همكاری استانداری فارس، نظام مهندسی، بنیاد مسكن و انجمن انبوه‌سازان فارس برگزار می‌شود.

رییس سازمان مسكن و شهرسازی فارس معتقد است: این همایش بزرگ‌برای نخستین بار درسطح ملی توسط مسكن و شهرسازی فارس به‌نیابت از وزارت مسكن‌و شهرسازی، میزبان صاحبنظران و كارشناسان بخش مسكن كشور است.

مهندس محمدرضا دیهیمی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا،از اهداف مهم برگزاری این همایش را شناخت موانعی كه طی سال‌های گذشته سبب شده مقررات مدون بخش ساختمان كمتر مد نظر قرار گیرد، عنوان كرد.

وی، زمینه‌سازی برای ترویج فرهنگ اجرای مقررات ساختمان در ابعاد مختلف را از دیگر اهداف مهم این همایش برشمرد و گفت:از مهمترین مقوله‌های مرتبط بامقررات ساختمان،مباحث ‪ ۲۰‬گانه‌است كه‌اجرای‌آنها توسط مهندسان و كارشناسان این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.

رییس مسكن وشهرسازی فارس بیان كرد:رعایت مقررات مربوط به ساختمان‌سازی در مجموع تنها‪ ۱۰‬درصدازهزینه‌های كل ساختمان را تغییر می‌دهد، پس به دلیل قرارگرفتن ایران درخط زلزله، بسیار ضروری است نسبت به رعایت مقررات ایمنی و فنی دقت‌نظر بسیار بیشتری صورت گیرد تا فجایع دیگری مانند بم و رودبار را شاهد نباشیم.

به گفته دیهیمی، همزمان برگزاری همایش مقررات ملی ساختمان در شیراز، دبیرخانه سازه مقررات ملی كشور در شیراز آغاز به كار می‌كند.

وی در خصوص علت انتخاب شیراز برای برگزاری این همایش ملی، گفت: شیراز و استان فارس همواره‌درصنعت ساختمان و رعایت مقررات مربوط به آن پیشگام بوده است.

دیهیمی برگزاری این همایش را در ابتدا به عنوان یك عامل ترویج راه‌های اجرای مقررات بخش ساختمان، برشمرد و گفت: ‪ ۵۵‬مقاله در قالب دو روز همایش مقررات ملی ساختمان در چهار كارگروه معماری و محیط زیست، صرفه‌جویی انرژی، سازه و كارگروه مسایل عمومی مربوط به ساختمان ارایه خواهد شد.

رییس سازمان نظام مهندسی فارس نیز در این‌باره ،گفت: هم اندیشی علمی بین صاحبنظران صنعت ساختمان ایران در شیراز، فرصت مناسبی است تا موانع پیش رو در این راستا برداشته شود و اتفاق نظر علمی درخصوص تدوین شیوه‌های جدید و مدرن در این صنعت، مد نظر قرار گیرد.

مهندس سیدمحسن معین درگفت وگو باخبرنگارایرنااظهارداشت: ارایه شیوه‌های نوین و كارآمد در بخش تئوری‌های ساختمان‌سازی ، مقررات قانونی ایمنی در ساخت وسازهاو همگرایی و هماهنگی هرچه بیشتربین بخش‌های دولتی و غیر دولتی در امر مقاوم‌سازی از جمله مهمترین دستاوردهایی است كه در همایش مقررات ساختمان در شیراز محقق خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری