0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان گفت: نخستین همایش معماری و هویت اسلامی - ایرانی پانزدهم و شانزدهم تیرماه در همدان برگزار می‌شود.

برگزاری نخستین همایش معماری و هویت اسلامی ـ ایرانی در همدان

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، بهزاد محمدی عصر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاری نخستین همایش ملی معماری و هویت با محوریت مسکن اسلامی- ایرانی در همدان خبر داد و اظهار داشت: این همایش طی روزهای 15 و 16 تیرماه در سالن شهدای استانداری همدان برگزار می‌شود.

به گفته وی توجه به بحث ساخت و سازها و معماری ایرانی که باید منعکس‌کننده فرهنگ اسلامی- ایرانی باشد و همچنین توجه به ابلاغ سند چشم‌انداز از سوی مقام معظم رهبری، برگزاری این همایش مهم در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان ادامه داد: پس از طرح برگزاری همایش ملی معماری و هویت در شورای مرکزی و استقبال استان از میزبانی آن، همدان به عنوان میزبان برگزاری این همایش انتخاب شد.

وی از ظرفیت‌های مطلوب علمی و اجرایی همدان سخن راند و ابراز داشت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری شایسته این همایش انجام شده است.

محمدی در بخش دیگری از سخنانش به اهداف برگزاری این همایش پرداخت و گفت: دستیابی به اصول و مفاهیم بنیادین و نظری درباره معماری مسکن اسلامی- ایرانی، دستیابی به معیارها و ضوابط لازم به منظور بهبود هویت معماری در زمینه‌های معماری مسکونی و تأثیر متقابل آن بر معماری نمادین و همچنین دستیابی به معیارهایی برای اخذ تصمیمات اساسی و کلان در خصوص تأمین مسکن با توجه به فرهنگ سکونت و نیازهای خانواده برای بهبود زندگی، سلامت روان و رشد و شکوفایی نسل‌ها از جمله این اهداف به شمار می‌رود.

وی محورهای همایش را نیز شامل "خانه و خانواده"، "خانه و توسعه شهری"، "تراکم مسکونی و جنبه‌های مختلف در زمینه معماری، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و تأثیر آن بر معماری معاصر ایران " دانست.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان گفت: محور "خانه و خانواده" شامل زیرشاخه‌هایی چون ارکان خانواده، ارکان خانه، فرهنگ سکونت، مفهوم سکونت در فرهنگ اسلامی- ایرانی، بررسی علل و عوامل اغتشاش در هویت معماری و شهرسازی امروز ایران و تدوین دیدگاه‌هایی در راستای بهبود و اصلاح است.

وی ابراز داشت: زیرشاخه‌های محور "خانه و توسعه شهری" نیز مربوط به معماری ایرانی- اسلامی و بررسی مصادیق گذشته و حال، تدوین دیدگاه‌های راهبری در توسعه شهرهای موجود و ایجاد شهرک‌های جدید، بررسی توسعه شهرهای ایرانی در نیم قرن اخیر، بازشناسی نقش دانش‌های اجتماعی و اقتصادی در تدوین مدل‌های خانه‌سازی مدرن در ایران است.

محمدی از ارائه 75 مقاله به این همایش خبر داد و اظهار داشت: از این میان 32 مقاله برگزیده شده که تنوع مقالات در تمام حوزه‌ها بوده است.

وی با اشاره به رونمایی از تمبر این همایش تصریح کرد: 500 عدد تمبر در مراسم افتتاحیه این همایش ملی رونمایی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اگر مسئولان اجرایی از ساخت و ساز ساختمان‌های با الگوی غربی جلوگیری می‌کردند، الآن با این مشکلات مواجه نبودیم، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در این زمینه احساس خطر کرد و به همین دلیل در این زمینه پیشگام شد و برگزاری این همایش را در دستور کار خود قرار داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان در پایان سخنانش به دلایل گرانی مسکن در همدان پرداخت و افزود: از آن جا که سرمایه‌گذاران تمام توان خود را در بخش ساختمان گذاشته‌اند، نقدینگی در این بخش صرف می‌شود و همین امر عامل گرانی زمین و مسکن در استان شده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری