0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همایش ششمین دوسالانه نقاشی معاصر تهران از ۱۴ تا ۱۷ دی ماه، با حضور سخنرانان ایرانی و خارجی در محل موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می گردد.
حمید سوری، دبیر همایش با اعلام این مطلب افزود: در این همایش چهار روزه سخنرانان ایرانی در زمینه نقد هنری در ایران با محورهای اعلام شده در فراخوان، شامل تبیین وضعیت نقد هنری در ایران، آسیب شناسی نقد هنری در ایران و ارایه راهكارها و پیشنهادها در جهت تقویت نقد هنری در ایران و مهمانان خارجی در زمینه نقد هنری معاصر به ایراد سخنرانی و ارایه مقالات خواهند پرداخت.دبیر همایش درباره مهمانان دعوت شده از خارج از ایران گفت: تلاش ما براین بوده است كه این سخنرانان از میان گرایش های مختلف انتخاب شوند تا ما با صداهای گوناگونی كه در میان نقد معاصر وجود دارد آشنا شویم. از این جهت دعوت هایی از افراد شاخص كشورهای اروپایی و آمریكایی صورت پذیرفته است كه برخی از آنان هنرمندان آسیایی یا آفریقایی الاصل هستند كه در كشورهای اروپایی و آمریكایی زندگی می كنند.
وی درباره اعلام اسامی افراد دعوت شده گفت: از آن جا كه هنوز در حال رایزنی با این افراد هستیم، نمی توان اسامی دقیق آنان را اعلام كرد. اما از جمله كسانی كه در صدد جلب رضایت او برای حضور در همایش هستیم «رشید آرایین» هنرمند و منتقد پاكستانی الاصل مقیم لندن است.
وی از افراد بسیار شاخص در نقد معاصر و سردبیر نشریه «متن سوم» است كه یكی از غنی ترین مجلات موجود در زمینه نقد هنرهای معاصر است. با توجه به ریشه شرقی او و دوستانش در این نشریه، نقدهای آن می تواند مورد توجه منتقدان و هنرمندان ما نیز قرار گیرد. در نشریه «متن سوم» همواره نگاه غربی به هنر كشورهای شرقی مورد نقد و بررسی قرار می گیرد، از این جهت دیدگاه های به روز همراه با تئوری های معاصر در نگاه منتقدان این نشریه می تواند برای ما راهگشا باشد. از دیگر منتقدان كه امیدواریم در ایران حضور یابد «اموزو» منتقد و تئوریسین نیجریه ای الاصل و برگزاركننده نمایشگاه «داكومنتا»ی اخیر است. او یكی از افراد شاخص و مطرح در زمینه نقد هنری معاصر است. در نهایت می كوشیم چهار تا پنج سخنران از دیگر كشورها در همایش ششمین دوسالانه حضور یابند.
حمید سوری درباره نحوه حضور سخنرانان ایرانی در این همایش گفت: سخنرانان ایرانی متشكل از كسانی كه به فراخوان پاسخ داده و مقالات خود را ارسال كرده اند و افراد صاحبنظر كه از آنان برای ایراد سخنرانی و ارایه مقاله دعوت به عمل آمده، خواهد بود. علاوه بر قدردانی از سخنرانان مدعو،  جوایزی نیز به سه نفر از شركت كنندگان در همایش داده خواهد شد.
دبیر همایش ششمین دوسالانه نقاشی معاصر تهران اعلام داشت: مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه همایش تا آخر آبان تمدید شده و علاقه مندان می توانند مقالات خود را به صورت تایپ شده همراه با ارجاعات و كتابنامه در ۸ تا ۱۲ صفحه به نشانی ضلع جنوب شرقی میدان فلسطین، شماره ۱۸۹، انجمن هنرمندان نقاشی ایران، كدپستی ۱۸۷۵ ـ ۱۶۳۱۵ یا به نشانی پست الكترونیكی  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال دارند.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری