0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اولین نشست علمی – تخصصی نورپردازی شهری برگزار می شود

اولین نشست علمی – تخصصی نورپردازی شهری به عنوان  "شهر نورانی , شهر امن " 26 دی ماه سال جاری به مدت دو روز در مشهد برگزار می شود.


اولین نشست علمی – تخصصی نورپردازی شهری به عنوان  "شهر نورانی , شهر امن " 26 دی ماه سال جاری به مدت دو روز در مشهد برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد حسین شادكام مدیر عامل این سازمان در نشست خبری نورپردازی شنبه بعد از ظهر گفت : نورپردازی در شهرهای امروز تعریف كننده هویت و سیمای شبانه شهر است كه توجه به نور و روشنایی آن وظیفه شهرداری می باشد.
وی در ادامه افزود : توجه ویژه به نورپردازی و از آن در جهت زیباسازی شهرهای فرهنگی از جمله مشهد و جاذبه های گردشگری , افزایش امنیت اجتماعی , جذابیت های بصری و رفاه زائران و مجاوران را ایجاد
می نماید.
حسین شادكام اظهار داشت : مشهد به عنوان خاستگاه نور معنوی و پایتخت معنوی كشور, می طلبد كه در حوزه نورپردازی شهری با عنایت به مفاهیمی چون فضای نیایش , نورپردازی فضای نیایش و توانایی شهر را شناسایی كند و هویت جدیدی را برای شهر بسازد.
در این مراسم همچنین مهندس محمد هادی عرفان هدف از برگزاری همایش را برنامه ریزی قبلی برای اصلاح و توسعه فضای نوری مشهد اعلام كرد و افزود : یكی از وظایف سازمان فرهنگی و تفریحی مشهد آرایه های كالبدی و نورپردازی شهری می باشد كه علی رغم تجربه های موفق ایران در معماری, نورپردازی از فقر نسبی برخوردار است.
وی در ادامه افزود : مشهد در حوزه نورپردازی شهری علاوه بر ابزارهای تكنیكی نیازمند مبانی نظری است و تلاش ما در این نشست این است كه بتوانیم در این حوزه به استاندارد بهتری دست یابیم كه در همین راستا با رایزنی كه با مجامع علمی انجام شده از اساتید و دانشجویان مرتبط با این رشته برای حضور در همایش دعوت به عمل آمده است.
دبیر این همایش گفت : این مراسم كه با حضور شهرداران كلان شهرها و مراكز استان ها و مسوولین استانی و جمعی از اساتید و دانشجویان از 26 دی ماه سال جاری به مدت دو روز در هتل پارس برگزار می شود.
وی در پایان اظهار داشت : در حاشیه برگزاری این همایش نمایشگاهی از ابزارها و تكنیك های استفاده از نور و پانل و كارگاه و همچنین سخنرانی با حضور پرفسور حبیب ا... آیت اللهی برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری