0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

نخستین همایش باغ ایرانی برگزار می شود

 

نخستین همایش باغ ایرانی با هدف فرهنگ ایجادگری محیط زیست از سوی معاونت معرفی و آموزش و موزه هنرهای معاصر تهران دراردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.موضوعات محوری این همایش كه با مشاركت فعال دوستداران باغ ایرانی برگزار خواهد شد شاملمبانی نظری باغ ایرانی شامل تعامل انسان و طبیعت، زیربناهای آئینی، زیبا شناسی باغ ایرانی، مفاهیم باغ ایرانی و حضور آن در ادبیاتو دیگر هنرها خواهد بود.


 

نخستین همایش باغ ایرانی با هدف فرهنگ ایجادگری محیط زیست از سوی معاونت معرفی و آموزش و موزه هنرهای معاصر تهران دراردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.

موضوعات محوری این همایش كه با مشاركت فعال دوستداران باغ ایرانی برگزار خواهد شد شاملمبانی نظری باغ ایرانی شامل تعامل انسان و طبیعت، زیربناهای آئینی، زیبا شناسی باغ ایرانی، مفاهیم باغ ایرانی و حضور آن در ادبیاتو دیگر هنرها خواهد بود.

منابع تصویری، ادبی، متون و اسناد تاریخی و بازشناسی باغ ایرانی، سیرتحولی باغ ایرانیدر گذر زمان، گونه شناسی باغ ایرانی بر مبنای محیط جغرافیایی- اقلیمی، اجتماعی، سیاسی، ابعاد و كاربری ها و اسامی باغها، ساختار كالبدی باغ ایرانی، راه كارهای حضور باغ در زندگی امروز از دیگر محورهای این همایش می باشد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی كشور، اساتید، دانش پژوهان و دانشجویانی كه در مورد باغ ایرانـی با نگرش به جنبه های متعدد آن مطالعه و پژوهش داشته اند می توانند در صورت تمایل تحقیقات خود را جهت ارائه در این همایش به صورت خلاصه مقاله حداكثر در سیصد كلمه و تا تاریخ 15 آبانماه به موزه هنرهای معاصر به نشانی خیابان كارگر شمالی، جنب پارك لاله ارسال نمایند.

علاقه مندان و پژوهشگرانی كه مدارك و مستندات (معرفی نشده) مرتبط با باغ ایرانی را نیز در اختیار دارند می توانند ضمن شركت در این همایش، نمونه یا نسخه ای از اسناد خود را تا تاریخ یاد شده به موزه ارسال دارند.

گفتنــی است باغ ایرانی یكی از چهار سبك باغ آرایی در جهان است كه هندسه، وحدت، مركزیت، حفظ پاكی، طهــارت آب و اهمیت به درخت از جمله ویژگیهای آن به شمار می رود.

باغ ایرانی در مفهوم وسیع خود فرآورد هنر زیستن و در ایجاد رابطه میان انسان و طبیعت در نظام هستی ره آور تمدن پرمایه ایران زمین است.

نظام باغ ایرانی، تنوع، اندازه های گوناگون آن از كوچكترین حیاط خانه تا بزرگترین چهارباغ شهری و باغ شهر را دربر می گیرد.

باغ ژاپنی، باغ كلاسیك كه موطن آن انگلستان و فرانسه است و باغهای مدرن آمریكاییها با تلفیقی از سه باغ یاد شده و حجم سازی از دیگر انواع باغ در دنیا محسوب می شود.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

برای دریافت مطالب و عكس بیشتر در ارتباط با باغ های ایرانی با آدرس زیر تماس حاصل فرمایید:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری