0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد از برگزاری جشنواره "شهر ایده آل ما" در مشهد در راستای پرورش و تقویت ایده پردازی در جوانان و توانمندسازی آنان در حوزه مدیریت شهری خبر داد.

Rayiae GOrohe_Moshaverine_Javane_Mashhad

به گزارش خبرنگار مهر، سعید قاسمی صبح سه شنبه در نشست خبری جشنواره "شهر ایده آل ما" اظهار داشت: این جشنواره می تواند نوع نگاه شهروندان را به مسائل شهری تغییر دهد تا به عنوان شهروندانی فعال در جهت بهبود فضاهای شهری مشارکت کنند.

 

وی افزود: یکی از وظایف مشاوران جوان ایجاد ارتباط بین جوانان و مدیریت شهری است چرا که جوانان با طرح ایده و نگاه های نو منجر به ایجاد تغییرات مثبت در فعالیت ها و تکمیل پروژه های شهری می شوند.

 

قاسمی درباره چگونگی شرکت در بخش های مختلف این جشنواره بیان داشت: این جشنواره در پنج حوزه معماری و شهرسازی، خدمات شهری، حمل و نقل، فرهنگی و اجتماعی و فنی و عمران با زیر مجموعه های مرتبط با هر حوزه برگزار می شود که علاقه مندان می توانند ایده ها و عکس های خود را در این محورها به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند.

 

مشاور شهردار در امور جوانان تصریح کرد: گروه مشاوران جوان در مجموع 79 طرح، 403 ایده و 9 ارزیابی در حوزه های مختلف مدیریت شهری داشته است که از جمله طرح ها تعیین حد ترخص مشهد، مسابقه رالی شهر بهشت، استانداردسازی پارامترهای ارزیابی فضای سبز و سنجش میزان تحقق شعارهای شهرداری و میزان تحقق آن ها است که با استقبال مدیران شهری مواجه شده است.

 

دبیر اجرایی جشنواره "شهر ایده آل ما" نیز در این نشست یادآور شد: فراخوان این جشنواره از 15 اسفند آغاز شده و تا 20 اردیبهشت ادامه دارد و شرکت کنندگان می توانند عکس ها و ایده های خود را به دبیرخانه گروه مشاوران جوان مشهد ارسال کنند.

 

محمد حسین خوشنویس درباره خروجی های این جشنواره بیان داشت: عکس ها و ایده های ارسالی در قالب دو کتاب و سه نمایشگاه در عرصه میدان شهدا، کوهسنگی و پایانه آزادی به تصویر کشیده می شوند.

 

وی با اشاره به بخش "نوروز رضوی" در این جشنواره گفت: این مسابقه در ایام نوروز و در دو بخش ایده و عکس به منظور برطرف شدن نواقص و تقویت نقاط قوت شهر مشهد از نگاه زائران و شهروندان برگزار می شود.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # حوزه حضرت زینب س 1391-03-31 11:43
باسلام
ضمن تشكر از اقدامات شهرداری محترم مشهد به دلیل گام‌های مؤثردر جهت زیبا سازی شهر پیشنهاداتی قابل پی‌گیری و توجه به نظر می‌رسد كه خدمتتان تقدیم می شود:
1- نصب ساعت در میادین مختلف شهر از جمله: میدان پانزده خرداد، میدان بسیج، فلكه آب و...
2- قرار دادن دستگاه شارژ من كارت در مدارس علمیه خواهران
3- ایجاد فضای سبز، گلكاری باغچه‌ها، باكس گل و گیاه و... در پیاده‌روهای مدارس علمیه به خصوص مدارس علمیه خواهران
4- ارائه وسایل ورزشی به مدارس علمیه خواهران( لازم به ذكر است این خدمات برای برخی مدارس علمیه انجام شده ولی مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها به دلیل تغییر مكان از آن بی‌بهره مانده است.)
ادامه دارد...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # حوزه حضرت زینب س 1391-03-31 11:44
ارائه تسهیلات و خدمات رایگان جهت استفاده طلاب ازسالن‌های ورزشی و مجتمع‌های آبی با توجه به محل سكونت آنان

6- نصب تابلوها و تراكت های فرهنگی-دینی در مناطق مختلف شهر به خصوص مناطق پر رفت و آمد به وی‍ژه مناطق بالای شهر
7- احداث مسجد و مجتمع‌های فرهنگی در قسمت‌های بالای شهر به ویژه حد فاصل میدان احمد آباد تا بلوار وكیل‌آباد
8-احداث مسجد در زمینی كه در خیابان سامانیه بلاتكلیف رها شده است.
ادامه دارد...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # حوزه حضرت زینب س 1391-03-31 11:46
9-توجه ویژه به مساجد با برگزاری برخی برنامه های فرهنگی و آموزشی در آن ها
10-توجه به پاكیزگی مساجد با تأسیس مراكزی ویژه شستشوی قالی‌های مساجد و حسینیه‌ها حداقل سالی دو بار
در پایان مجددا از تمامی فعالیت های نوین شهرداری محترم در زیبا سازی شهردر مناسبت های مذهبی و ملی تشكر می نماییم. با آرزوی بهروزی
مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
پنل کاربری