0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین همایش ملی "شهر و ورزش"

امروز چهار شنبه  هفدهم آبان ماه با حضور "محمدباقر قالیباف" شهردارتهران و رییس سازمان تربیت بدنی شهرداری تهران آغاز به كار كرد.

اولین همایش ملی "شهر و ورزش" امروز چهار شنبه  هفدهم آبان ماه با حضور "محمدباقر قالیباف" شهردارتهران و رییس سازمان تربیت بدنی شهرداری تهران آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرنگار سایت معماران ، این همایش دو روزه از سوی اداره كل ورزش و تفریحات سالم شهرداری تهران، فدراسیون تكواندو جمهوری اسلامی، دانشكده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران و جمعی از دست اندركاران، كارشناسان و صاحبنظران مسایل شهری و ورزشی در هتل المپیك تهران آغاز به كار كرد.

سرفصل های این همایش به قرار زیر است :

1-ورزش ، قوانین و ضوابط معماری و شهر سازی


2-     ورزش و مبلمان شهری


3-     ورزش، شهر و توریسم


4-     ورزش و حمل و نقل شهری


5-     فن آوری های نوین در ساختار فضا ها و اماکن ورزشی


6-     ورزش جانبازان و معلولین در شهر


7-ورزش کودکان و سالخوردگان در شهر

 

8- ورزش بانوان در شهر


9
-     نحوه مشارکت بخشهای خصوصی و مردم در ساخت ورزشگاهها


10-     فضاهای ورزشی و طراحی شهری


11ورزش و توسعه پایدار(محیط زیست)


12- ورزش در کارخانجات و فضاهای صنعتی

دبیر همایش ملی شهر و ورزش در این مراسم گفت: این همایش با هدف بررسی تاثیر متقابل شهر و ورزش برگزار شده است.

"حسن شمس" افزود: ورزش به عنوان یك فعالیت در شكل و جهت‌گیری شهرها، تاثیر مستقیمی داشته و شهر و مولفه‌های آن نیز تاثیر متقابل در شكل‌گیری و هدایت فعالیت‌های ورزشی ایفا می‌كند.

وی با اشاره به این كه شهر تبلور نوع اندیشه، رفتار، آداب و سنن هر قومیت به شمار می‌رود، تصریح كرد: تاثیر متقابل شهر و ورزش یكی از انكار ناپذیرترین موضوعاتی است كه نگاه جدی تر و عمیق تر مراكز تاثیر گذار شهری و ورزشی را طلب می‌كند.

وی خاطرنشان كرد: ورزش، قوانین و ضوابط معماری و شهرسازی، ورزش و مبلمان شهری، ورزش شهر توریسم و ورزش و حمل و نقل شهری از عمده محورهای برگزاری این همایش بوده است.

شمس اظهارداشت: با توجه به اهمیت فناوری‌های نوین در ساخت فضاها و اماكن ورزشی، یكی از محورهای این همایش به این موضوع اختصاص یافته است.

دبیر این همایش ادامه داد: ورزش جانبازان، معلولان، كودكان، بانوان و سالخوردگان در شهر، نحوه مشاركت بخش‌های خصوصی و مردم در ساخت ورزشگاه‌ها، فضاهای ورزشی و طراحی شهری، ورزش و توسعه پایدار و ورزش در كارخانجات و فضاهای صنعتی به عنوان دیگر سر فصل‌های این همایش است.

شمس افزود: در حاشیه همایش ملی شهر و ورزش نمایشگاهی با حضور شركت ها و سازمان‌های تولیدكننده مبلمان شهری، لباس و وسایل ورزشی و معماران و شهرسازان به منظور معرفی آخرین دستاوردهای این رشته تشكیل می‌شود.

وی تاكید كرد: با برگزاری همایش ملی شهر و ورزش كارگاه‌های تخصصی به منظور معرفی آخرین روش‌ها و تكنولوژی‌های مرتبط با موضوعات همایش، توسط سازمان‌ها و شركت‌ها برگزار خواهد شد.

عناوین مقالاتی که امروز در این همایش ارائه گردید، در ادامه آمده است  :

- نگرشی به ورزش از دیدگاه شهرسازی (دکتر اسماعیل شیعه از دانشگاه علم و صنعت ایران)

- ورزش و مبلمان شهری ( محمد پورابوطالب از شهرداری اصفهان)

- الگوهای توسعه شهری، راهبردها و برنامه های موثر در گسترش فعالیت های فیزیکی شهروندان (علی پیمان از دانشگاه شهید بهشتی)

- آماده سازی استخوان بندی شهر برای ورزش همگانی (دکتر مصطفی عباس زادگان از دانشگاه علم و صنعت ایران)

- طرح ارزشیابی عملکرد ورزشی سازمان ها و ادارات و نهاد های اجتماعی شهرستان تبریز (لعیا اباعبدالهی از اداره کل تربیت بدنی استان آذزبایجان شرقی)

- ورزش و توسعه پایدار(مهندس اسداله صدریا از دانشگاه شهید بهشتی)

- ورزش جانبازان و معلولین در شهر ( دکتر جهانگیر حمیدی از دانشگاه صنعتی اصفهان)

- جایگاه ورزش های آبی جانبازان و معلولین شهری و تدوین استاندارد ها و معیار هایی جهت مناسب سازی فضاهای ورزشهای آبی ( مهندس محمدرضا خاک زاد از دانشگاه آزاد تبریز)

- فناوری های نوین و کاربرد سازه های فضاکار در طراحی و اجرای فضاهای ورزشی (محسن وفامهر از دانشگاه علم و صنعت ایران)

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری