0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

ایتالیا میزبان دور آتی كنفرانس UIA خواهد بود

دویست معمار و دانشجوی ایرانی در نخستین حضور رسمی ایران در كنگره‌ی UIA2005 شركت كردند

 

 

كنفرانس جهانی معماری UIA- 2005 استانبول، اتحادیه بین‌المللی معماران، با حضور بیش از 750 معمار از سراسر دنیا در شهر استانبول تركیه برگزار شد.
خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گزارش داد: بیست و دومین كنگره جهانی UIA استانبول، نخستین حضور رسمی معماران ایرانی به شمار می‌رفت و با حضور حدود 200 معمار و دانشجوی معماری از كشور ایران همراه بود؛ در این مجمع با حضور 12 معمار برجسته شاخص و سرشناس دنیا، بیش از 600 سخنرانی و مقاله 20 دقیقه‌یی و... ارایه شد.

ششم ژوییه ‌2005 كنگره با موضوع "بازار عظیم معماری و شهرها" به مدت پنج روز برگزار و سه روز مجمع عمومی "رابطه‌ی جامعه و موضوعات اجتماعی و معماری"، "معماری و زنان "، "ورك‌شاپ‌های معماری كودكان" و... و نیز انتخابات رییس مجمع، انتخاب كشور میزبان دور‌های بیست و سوم و بیست و چهارم بررسی شد.

دور آتی كنگره سه سال دیگر در شهر تورین - ایتالیا - و دور بیست و چهارم در توكیو - ژاپن - برگزار خواهد شد.

برگزاركنندگان شهرداران 12 شهر بزرگ دنیا را دعوت كرده بودند؛ تا یك روز پیش از آغاز كنگره در استانبول گرد هم آمده، تجارب و دستاوردهای خود را با یكدیگر مبادله كنند. آنها از شهردار وقت شهر تهران نیز دعوت كرده‌ بودند تا در نخستین حضور رسمی ایران پس از الحاق جامعه معماران ایران به جامعه جهانی معماران، در این كنگره شركت كند، اما وی به دلیل انتخابات ریاست جمهوری ایران در مجمع یاد شده شركت نكرد.

به گزارش ایسنا، مقدمات عضویت جامعه معماران ایران در اتحادیه بین المللی معماران (UIA)، با حضور پنج نفر از نمایندگان جامعه سه سال پیش در بیست و یكمین كنگره جهانی معماری (UIA) برلین 2002 فراهم شد و اكنون ایران به عنوان یكصد و یكمین عضو اتحادیه بین المللی معماران شد‌ه است و در دور جاری كنگره نیز چهارمین كشور از لحاظ تعداد شركت كننده بود. الحاق جامعه معماران ایران به جامعه جهانی معماران را به عنوان آخرین كشور حتا پس از فلسطین صورت گرفت.

مساله تملك معمار بر طرح یا همان حق مؤلف یكی از مسائل مهمی است كه این الحاق در پی دارد.

به گزارش ایسنا، گزارش كامل كنفرانس یادشده، 12 تا 16 مهرماه سال جاری در مجمع سالانه جامعه مهندسان معمار ایران ارایه خواهد شد.

"

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری