0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

برگزاری سومین همایش «سینماو معماری»
همایش «سینما و معماری» اسفند ماه سال جاری در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.


به منظور گسترش برنامه‌های علمی و پژوهشی در جامعه‌ی هنری ایران و پرداختن به مباحث بین رشته‌ای هنر، سومین همایش «سینما و معماری» طی روزهای 8 و 9 اسفند‌ماه سال جاری در محل ساختمان مركزی فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.


در این همایش دو روزه پژوهشگران، هنرمندان سینما و اساتید دانشگاه پیرامون محورهایی چون تشابه مفهومی به لحاظ تعاریف، كاركرد، تكوین ایده‌ها، نقش سینما در ثبت خانه‌های تاریخی و تثبیت و تقویت خاطره‌های جمعی، بررسی مفهوم و شكل خانه در آثار سینمایی ایران و جهان، تحولات متاثر از سینما در مفهوم و طراحی معماری خانه‌های معاصر، نقش طراحی صحنه (میدانی یا دیجیتالی) در بازآفرینی خلاقانه خانه در فیلم‌های سینمایی، تفاوت‌های طراحی و اجرا به لحاظ مقیاس، مصالح، ماندگاری و ... به ارائه‌ی مقاله و ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.


نمایش فیلم‌هایی در حوزه‌ی سینما و معماری و برگزاری نمایشگاهی از ماكت دكور برخی فیلم‌ها و هم‌چنین فضاهای فرهنگی و هنری از دیگر برنامه‌های همایش خواهد بود.


علاقه‌مندان جهت حضور در این همایش می‌توانند چكیده‌ی مقالات خود را تا 15 آذرماه به دبیرخانه‌ی همایش به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه) نرسیده به فیروز‌كوه، شماره‌47 ارسال كنند.


گفتنی است؛ اعضای گروه علمی سومین همایش معماری و سینما را سید محمد بهشتی، محمدمهدی حیدریان، شهرام جعفر‌ی‌نژاد، محمدعلی نجفی، شاد مهرراستین، محمدعلی حسین‌نژاد، ایرج كلانتری و رضا میركریمی تشكیل می‌دهند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری