0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون میراث فرهنگی فارس از برگزاری کنگره تخصصی چهار روزه «آوردگاه ملی هنرو معماری ایران» با محوریت بافت تاریخی در شیراز خبر داد.

عبدالرضا نصیری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: کنگره تخصصی «آوردگاه ملی هنر و معماری ایران» در ابعاد ملی و با حضور هنرمندان و متخصصان و در کنار آنها تمام علاقمندان به میراث فرهنگی و به ویژه بافت تاریخی شیراز در مقاطع مختلف دانشگاهی و تحصیلی برگزار می‌شود.

بازار شیراز

صنایع دستی و گردشگری استان فارس بخش نخست آوردگاه در روز جمعه 13 آبان ماه از ساعت 8:30 صبح با سخنرانی غلامحسین معماریان، محمد علی طبرسی و محمد پروا همراه با جلسه توجیهی تور بافت تاریخی برگزار می‌شود.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی با حضور اسماعیل موقر در رشته معماری و اسکیس، منصور صانع (عکاسی)، علی طبری (مرمت)، بهمن فیزابی و شهریار اسدی (گرافیک و پوستر) از جمله برنامه‌های بخش دوم این کنگره است.

 بخش پایانی این کنگره که سه روز به طول می‌انجامد نیز اجرای تور بازدید از بافت تاریخی و اجرای مسابقه در بخش‌های معماری و اسکیس، گرافیک، پوستر، عکاسی و طرح مرمت است.

 در این برنامه از 30 بنای تاریخی شهر شیراز با راهنمایی سیامک بصیری کارشناس مسئول بخش فنی میراث فرهنگی فارس بازدید علمی به عمل می‌آید.

 این کنگره با همکاری انجمن معماران ایران، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، شهرداری شیراز برگزار می‌شود.

عبدالرضا نصیری افزود: این کنگره در بخش‌های مختلف ترسیم اسکیس، گرافیک و پوستر، عکاسی و طرح مرمت با شرکت آزاد تمام هنرمندان کشور در این رشته‌ها طی چهار روز برگزار می‌شود.

معاون میراث فرهنگی استان فارس با بیان اینکه علاقمندان و متخصصان این رشته‌ها با شرکت در کنگره به خلق آثار هنری در هر رشته می‌پردازند، گفت: در نهایت تمام آثار خلق شده که در حوزه‌های مختلف در مسابقاتی که از پیش طراحی شده شرکت داده می‌شوند و به برگزیدگان تندیس افتخار آوردگاه و جوایز نفیسی تعلق می‌گیرد.

معاون میراث فرهنگی فارس با اشاره به اهداف برگزاری این کنگره تخصصی ابراز داشت: بافت‌های تاریخی جلوه‌گاه هنر و تاریخ و فرهنگ هستند و امروزه این بافت‌ها و به ویژه بافت تاریخی شیراز که از منحصر به فردترین بافت‌های تاریخی کشور به شمار می‌رود، نیازمند توجه و حفاظت بیشتری است.

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری