0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انجمن مفاخر معماری ایران سی و پنجمین گفتمان هنر و معماری را با عنوان "مبانی مصالح هوشمند" برگزار خواهد کرد.

انجمن مفاخر معماری ایران

به گزارش انجمن مفاخر معماری ایران:

در سال های اخیر با ورود فناوری نوین در عرصه مصالح ساختمانی، خواسته معماران و مهندسان سازه در زمینه ارتقای کیفی عملکرد ساختمان ها تحقق یافته. پیشرفت مصالح نوین، باعث اصلاح زیربنائی طراحی و ساخت و ساز گردیده و در این میان مصالح هوشمند توجه محققان را بیش از پیش به خود جلب کرده. چرا که این مصالح روند بازدهی منطقی و برنامه ریزی شده را تسهیل نموده و از خصوصیات قابل تغییر در برابر نیازهای مختلف برخوردارند و از این رو می توان مصالح هوشمند را ابزار کار طراحی ساختمان هایی که در معرض تغییر متناوب شرایط قرار دارند، دانست. اکنون طراحان در پی ایجاد سطوح ساختمان، دیواره ها و نماها بوسیله مصالح هوشمند هستند تا بتوانند بطور ارگانیک طراحی خود را بهینه سازی کرده و از یک جعبه بی روح، موجودی متعامل با محیط بیافرینند و از این طریق پاسخی مناسب برای عملکرد ساختمان و نیاز رو به افزایش و گردش سلایق مشتریان یابند.

معماری هوشمند، نگرش جدید به آینده ساختمان سازی در جهان است، ساختمان هایی که قابلیت تطبیق با شرایط داخل و خارج بنا را دارند و به تقلید از سیستم واکنش موجودات زنده، قادرند در برابر شرایط مختلف جوی مانند وزش باد، گرما و سرمای بیش از حد و تغییر تابش نور خورشید، واکنش نشان دهند. همانگونه که داخل ساختمان نیز در مواجهه با پدیده هایی همچون تجمع بیش از اندازه افراد، ناگزیر به تغییرات در ابعاد و اندازه های خود می شود.

در سی و پنجمین گفتمان هنر و معماری، که با نمایش فیلم همراه خواهد بود، آقایان دکتر حمیدرضا وثوقی فر، مهندس سید کاظم سادات شکوهی، مهندس حسن نظرزاده دباغ، مهندس شهرام ترک و مهندس ایرج حسنی به جنبه های گوناگون این نوع معماری و کاربرد مصالح هوشمند در ساختمان های امروزی می پردازند.

 

زمان: چهارشنبه 3 اسفند ماه 1390 از ساعت 16 الی 19

مکان: موزه هنر امام علی (ع) - خیابان ولیعصر – چهارراه نیایش - بلوار اسفندیار – شماره 35

کتاب راس ساعت 16 توزیع می گردد

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری