0

طبقه بندی آرشیو

انجمن مفاخر معماری ایران سی و پنجمین گفتمان هنر و معماری را با عنوان "مبانی مصالح هوشمند" برگزار خواهد کرد.

انجمن مفاخر معماری ایران

به گزارش انجمن مفاخر معماری ایران:

در سال های اخیر با ورود فناوری نوین در عرصه مصالح ساختمانی، خواسته معماران و مهندسان سازه در زمینه ارتقای کیفی عملکرد ساختمان ها تحقق یافته. پیشرفت مصالح نوین، باعث اصلاح زیربنائی طراحی و ساخت و ساز گردیده و در این میان مصالح هوشمند توجه محققان را بیش از پیش به خود جلب کرده. چرا که این مصالح روند بازدهی منطقی و برنامه ریزی شده را تسهیل نموده و از خصوصیات قابل تغییر در برابر نیازهای مختلف برخوردارند و از این رو می توان مصالح هوشمند را ابزار کار طراحی ساختمان هایی که در معرض تغییر متناوب شرایط قرار دارند، دانست. اکنون طراحان در پی ایجاد سطوح ساختمان، دیواره ها و نماها بوسیله مصالح هوشمند هستند تا بتوانند بطور ارگانیک طراحی خود را بهینه سازی کرده و از یک جعبه بی روح، موجودی متعامل با محیط بیافرینند و از این طریق پاسخی مناسب برای عملکرد ساختمان و نیاز رو به افزایش و گردش سلایق مشتریان یابند.

معماری هوشمند، نگرش جدید به آینده ساختمان سازی در جهان است، ساختمان هایی که قابلیت تطبیق با شرایط داخل و خارج بنا را دارند و به تقلید از سیستم واکنش موجودات زنده، قادرند در برابر شرایط مختلف جوی مانند وزش باد، گرما و سرمای بیش از حد و تغییر تابش نور خورشید، واکنش نشان دهند. همانگونه که داخل ساختمان نیز در مواجهه با پدیده هایی همچون تجمع بیش از اندازه افراد، ناگزیر به تغییرات در ابعاد و اندازه های خود می شود.

در سی و پنجمین گفتمان هنر و معماری، که با نمایش فیلم همراه خواهد بود، آقایان دکتر حمیدرضا وثوقی فر، مهندس سید کاظم سادات شکوهی، مهندس حسن نظرزاده دباغ، مهندس شهرام ترک و مهندس ایرج حسنی به جنبه های گوناگون این نوع معماری و کاربرد مصالح هوشمند در ساختمان های امروزی می پردازند.

 

زمان: چهارشنبه 3 اسفند ماه 1390 از ساعت 16 الی 19

مکان: موزه هنر امام علی (ع) - خیابان ولیعصر – چهارراه نیایش - بلوار اسفندیار – شماره 35

کتاب راس ساعت 16 توزیع می گردد

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری