0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برگزاری جشنواره نوروزی موزه میراث روستایی در استان خبر داد.

00

به گزارش خبرگزاری مهر، امید عزیزی با اشاره به اینکه برنامه های متنوع جشنواره مزبوراز دوم تا پایان دوازدهم فروردین ماه سال 91 برگزارخواهد شد، افزود: این برنامه ها در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 10 تا 18 عصر در سایت موزه میراث روستایی اجرا می شوند.

موزه میراث روستایی گیلان

وی اظهارداشت: برنامه‌ های این جشنواره را می‌ توان به برپایی غرفه سفره گیلانی، برگزاری مسابقات فرهنگی، اجرای موسیقی زنده محلی و نیز نمایش‌ های آئینی از قبیل نوروزی خوانی، عروس بران، آهو چره، بازی های بومی، لافند بازی و غیره برای پذیرایی از میهمانان نوروزی برنامه ریزی شده است، اشاره کرد.

موزه میراث روستایی گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: برپایه مطالعات مردم شناسی و معماری، 9 حوزه فرهنگی و معماری در استان شناسایی و برای هر یک از آنها مکان ویژه ای در محل موزه در نظر گرفته شده است.

موزه میراث روستایی گیلان

وی افزود: همچنین در طراحی سایت محل‌ های جداگانه برای نمایش‌ ها و بازی‌ های سنتی، پرورش گیاهان دارویی و درختان بومی، بازار روز، کارگاه صنایع‌ دستی، مزارع برنج و باغات چای، معماری روستایی ملل، پارک بازی کودکان، چایخانه‌ ها و رستورانهای سنتی، اردوگاه تفریحی و پژوهشکده معماری و مردم ‌شناسی پیش‌ بینی شده است.

موزه میراث روستایی گیلان

عزیزی یادآورشد: با گردش در این مجموعه و با دیدن انواع خانه‌ های روستایی واچینی و دوباره‌ چینی شده با حوزه‌ مختلف فرهنگی - معماری استان گیلان که خاطرات حدود ۱۵۰سال گذشته‌ را با خود به همراه دارند و نیز مشاهده‌ فعالیتهای روستائیان آن زمان، بدون شک زندگی گذشته‌ نه چندان دور گیلان برای بازدید کنندگان زنده خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # مهدیه 1391-02-21 14:55
خوش به حال همه کسانی که در این خطه ی زیبا و بهشتی زندگی می کنند.
من آرزو دارم در این شهر سکونت کنم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # فرهاد مولایی 1391-03-20 17:18
عاشقانه این خطه از مملکتم را دوستدارم امیدوارم مردمانش همیشه زند و جاوید وسرافراز باشند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # فرهاد 1391-04-10 10:13
با سلام
گیلان سرزمین فرهنگ و ادب ایران
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # داریوش ضیاء گورابی 1391-05-02 14:28
زنده باد سرزمین مادری من گیلان-شهر صومعه سرا-روستای تولدم گوراب تولم. زنده و پاینده باد گیلان همیشه سرسبز.خاستگاه شیون و میرزا وپوررضا وسمیعی و مسعودی و همه بزرگان این خطه بهشت گون.اگر بیکاری گیلان نبود فورا تهران آلوده به دود و ترافیک و همه چیز ..... را رها میکردم و به وطن باز می گشتم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # حسین از قزوین 1391-06-13 21:52
سلام من دیوانه وار عاشق استان گیلانم نمی دونم چرا؟؟ البته چند سالی تو این استان زندگی کردم و واقعا علاقه من رو به گیلان و مردمش بیشتر کرد. خوش بحال شما گیلانی ها. بهتون حسودیم میشه.شادی همیشه باهاتون باشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # مهرناز از رشت 1391-07-12 19:43
زنده باد گیلان وزندهاد استاد عزیزم خانوم مهندس میریوسفی که موزه روستایی تو گیلانراباپشتکار فراوان پایه گذاری کردبدون هیچ توقعی والان به اسم آقایان تموم شده وهیچ اسمی ایشون نمیارن
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
پنل کاربری