امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اصفهان گفت: نمایشگاه «در امتداد» که شامل اسکیس‌هایی (طراحی‌های سریع) از معماری کهن و طبیعت است از 15 بهمن‌ماه در موزه هنرهای معاصر اصفهان به نمایش درآمده است.

 13900809130613 PhotoA

حمیدرضا گلبن اظهار داشت: گر چه در فرهنگ ما سرعت معنایی ندارد و آرامش در طراحی نقش اصلی را ایفا می‌کند، اما در اسکیس هماهنگی سریع ذهن و دست در پدید آوردن طرحی از منظره مشاهده شده بسیار مهم است.

وی افزود: طرح‌های نمایشگاه "در امتداد" دارای موضوع‌های متنوعی است و طی سفرهای مختلف از ساختمان‌های کهن، دارای معماری‌های اصیل و طبیعت شهرهایی مانند ماسوله، ابیانه و موارد دیگر طراحی شده است و یک طرح از کشور ایتالیا نیز در میان آثار جای دارد.

این هنرمند طراح با انتقاد از اینکه حس در معماری‌های اخیر نادیده گرفته شده، تصریح کرد: معماری‌های قدیمی شاید ساده و در حد استطاعت مالی افراد بوده است، اما حسی عمیق در آن جریان دارد که به خوبی به بیننده منتقل می‌شود و حس زیبایی‌شناسی وی را بر می‌انگیزد.

وی با اشاره به اینکه در پشت این تصاویر فکر نیز نهفته است، تأکید کرد: گر چه عقل در مدت زمان طولانی سبب پختگی طرح است، اما به نوعی مانع دخالت حس در طراحی می‌شود.

گلبن ادامه داد: از طرفی یک هنرمند بیشتر با حس سر و کار دارد و هر چه حس خود را عمیق‌تر بیان کند طرح او بهتر و لطیف‌تر می‌شود بنابراین به دلیل دخالت کم تفکر عمیق، لطافت و حس اسکیس بیشتر است.

به گزارش فارس حمیدرضا گلبن که متولد 1327 است و سال‌هاست که به تدریس معماری در دانشگاه هنر می‌پردازد و طرح‌های بی‌شماری از مکان‌های دیدنی که به آنها سفر کرده در میان آثار خود دارد.

علاقه‌مندان برای تماشای نمایشگاه «در امتداد» که شامل آثار طراحی سریع حمیدرضا گلبن است، می‌توانند تا 15 اسفندماه به موزه هنرهای معاصر واقع در خیابان استانداری اصفهان مراجعه کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری