0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هفتم آبان ماه
شروع به كار ششمین نمایشگاه
دوسالانه نگارگری ایران
موزه هنرهای معاصر تهران


در یك بعد از ظهر پائیزی - هفتم آبان ماه 1385 - پس از سالها وقفه شاهد گشایش نمایشگاهی با برگه هایی پرطراوت و نگاره هایی زرین شدیم .
به گزارش پایگاه خبری هنر ایران ششمین نمایشگاه دوسالانه نگارگری ایران امروز در موزه هنرهای معاصر شروع به كار كرد و آثار ارزنده ای از نگارگران ایرانی را به نمایش گذاشت هر چند این نمایشگاه نیز مانند برخی دیگر از فعالیتهای فرهنگی و هنری با انتقادات و خرده گیریهایی نسبت به داوری همراه بود اما بسی جای امیدواری و ایجاد انگیزه برای هنرمندان این عرصه را در پی داشت .
چندی پیش در پی سمینار سه روزه نگارگران در آخرین روز قرار بر این شد تا ششمین دوسالانه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شود . تا وقفه پیش آمده بیشتر از این به درازا نكشد . می باید برگزاری نمایشگاه ششمین دوسالانه نگارگری ایران را در این موزه به فال نیك گرفت .

ششمین دوسالانه نگارگری ایران با سخنان حبیب‌الله صادقی سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران، و دبیر ششمین دوره این دوسالانه آغاز شد و افتتاح نمایشگاه را سمانه سلطانی جوان‌ترین نگارگر شركت كننده در دوسالانه برعهده داشت.
این دوسالانه در بخش‌های تشعیر، تذهیب، گل و مرغ و طبیعت سازی، ‌نگارگری،بخش ویژه و با موضوع‌های پیامبر اعظم (ص)، تاثیر مفاهیم قرآنی در آثار هنرمندان نگارگر، قصص انبیا و آزاد كار خود را آغاز كرد.

نكته قابل توجه آن است كه به همت دبیر جشنواره علاوه بر حضور هنرمندان و نقاشان برجسته این رشته از هنرهای تجسمی شاهد حضور چند تن از شاخص ترین هنرمندان نقاشی معاصر ایران در هیئت انتخاب آثار و هیئت داوری می باشد كه این دوسالانه را با نگاهی نو شكل داده است . در نگاهی كلی به آثار نوآوریهای جالبی را مشاهده می كنیم . آثاری كه طرحها و نقشهای خارج از تكرار مكررات ارائه شده بودند و به خصوص چند اثر كه به تكنیكهای اجرایی نویی دست یافته بودند و یا تركیب بندیهایی جدید در وادی نگارگری كه قطعاً تشویق و پرورش اینگونه ایده ها و تكنیكها اعتلای بیشتر این هنر را در پی خواهد داشت . حتی در بعضی از آثار تكنیكهای اجرایی چنان بدیع و تازه بودند كه شاید بتوان گفت پیدایش سبكهای جدیدی را از درون نگارگری شاهد خواهیم بود.
درنمایشگاه دوسالانه نگارگری ایرانی آثار 140 هنرمند به نمایش گذاشته شده است
به گزارش پایگاه خبری هنر ایران مسئولین این نمایشگاه به شرح زیر اعلام شدند :
حبیب اله صادقی دبیر نمایشگاه ، رضا نامی دبیر اجرایی ، شراره صالحی دبیر همایش ، آیدین آغداشلو - فرح اصولی - امیرهوشنگ جزی زاده - عباس جمالپور - محمد علی رجبی - جلال شباهنگی - مجید مهرگان اعضای هیئت انتخاب
پایگاه خبری هنر ایران برای متولیان و مسئولین این نمایشگاه آرزوی موفقیت می نماید .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری