0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین موزه فرهنگ توسط یک دبیر آموزش و پرورش در روز های دهه فجر طراحی و راه اندازی گردید. این موزه قرار است به عنوان طرح پایلوت در سراسر کشور به اجرا دراید.

موزه فرهنگ

 

 

نادر پیری اردکانی، دبیر آموزش و پرورش به خبرنگار مهر گفت: طرح راه‌اندازی این موزه را در سال 83 به آموزش و پرورش دادم تا اینکه در سال 84 در شورای آموزش و پرورش شهرستان اردکان استان یزد مصوب گردید.

وی افزود: این طرح را به وزارت خانه آموزش و پرورش فرستادم و معاون پژوهشی وزارت خانه نیز اعلام کرد که این طرح باید در کل کشور اجرا گردد.

پیری اردکانی بیان کرد: موزه فرهنگ شامل بخشهای شورای فرهنگی، نخبه های فرهنگی، وسایل قدیم تا جدید آموزشی و تشویقی و تنبیهی دانش آموزان، اسناد فرهنگی و نسخ خطی و بخش خیرین مدرسه ساز و آرشیو شفاهی فرهنگیان هست.

این دبیر دبیرستان با 20 سال سابقه کاری بیان کرد: به سبب علاقه شخصی از ده سال پیش تا کنون اسناد قدیمی مربوط به آموزش و پرورش را جمع آوری و برای تکمیل یک موزه فرهنگ تلاش کردم.

وی هدف از تاسیس موزه فرهنگ را پیوند زدن آموزش و تربیت دوران قدیم با عصر حاضر عنوان نمود و گفت: قصد دارم به بازدیدکنندگان از این موزه نشان دهم که می توان محاسن آموزشی گذشته را گرفته و در تعلیم و تربیت امروز به کار برد.

پیری با اعلام اینکه این موزه در ایام دهه فجر افتتاح شد تصریح کرد: اکنون مکان موقت موزه فرهنگ، کانون فرهنگی امام خمینی اردکان است با این حال شاید یک مدرسه مکان دائم این موزه قرار گیرد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری