0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نخستین نمایشگاه عکس با عنوان سیر معماری در سنندج به همت اداره‌کل مسکن و شهرسازی و شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در محل نمایشگاه‌های دائمی صنایع دستی سنندج گشایش یافت.

نمایشگاه سنندج

01

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج مدیرکل مسکن و شهرسازی استان کردستان در حاشیه برپایی این نمایشگاه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از محورهای سیاست‌ کلی شهرسازی نظام توسعه که توسط مقام معظم رهبری اعلام شده توجه به الگوهای سکونتی شهرسازی و معماری ایرانی اسلامی است.

محمد رسولی تصریح کرد: شهر سنندج و منطقه کردستان به لحاظ سکونتگاه‌هایی که منطبق بر شرایط اقلیمی و اجتماعی است دارای پیشینه تاریخی است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه سعی ما بر این است که نسبت به اصول و مبانی معماری که در گذشته در طراحی شهرها و مکان‌های زیستی و ساخت‌وسازهای خانه‌های مسکونی استفاده می‌شد، بازخورد و نگاهی داشته باشیم.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان کردستان گفت: احیای مبانی معماری گذشته و استفاده از آن در ساخت‌وسازهای جدید از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

رسولی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه را جلب توجه متخصصین، دانشجویان، معماران و شهرسازان به سبک و شیوه معماری و شهرسازی بومی و بازسازی اصیل معماری گذشته در عصر جدید ذکر کرد.

وی عنوان کرد: بحث الگوی معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی در قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور بران تاکید شده و وزارت راه و شهرسازی موظف به انجام اقداماتی نسبت به الگوسازی در مناطق شهری و روستایی شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های جنبی این نمایشگاه اظهار داشت: از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه برگزاری نشست‌های تخصصی با مدیران شهری و جامعه نظام مهندسی و دانشجویان رشته معماری و شهرسازی است.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان کردستان خاطر نشان کرد: در این نشست‌ها علاوه بر آشنایی بیشتر با معماری اسلام و تاریخی، زمان مناسبی برای نقد و بررسی و آسیب‌شناسی در رابطه با سبک و شیوه‌های معماری است.

گفتنی است این نمایشگاه از 24 تا 30 بهمن ماه جاری صبح‌ها و عصرها پذیرای بازدید علاقمندان است.

02

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری