0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران اعلام کرد
برگزاری چهارمین دوره مسابقه معماری و طراحی شهری
با موضوع انتخاب "مسجد زیبای محله"

این مسابقه از نظر معماری ایرانی- اسلامی بهمن ماه سال جاری در سه رده مهندسان، دانشجویان و شهروندان برگزار می شود.

عبادالله رمضانی با اعلام این خبر اظهار داشت: چهارمین دوره مسابقات معماری و طراحی شهری با موضوع انتخاب مسجد زیبای محله برای سه گروه مهندسین معماری، دانشجویان و شهروندان توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و با همکاری معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مسابقات معماری و طراحی شهری در موضوع مسجد زیبای محله ویژه شهروندان با هدف ایجاد حساسیت در افکار عمومی نسبت به فضاهای پیرامون و نمادهای مذهبی برگزار می شود و مدارک مورد نیاز شهروندان جهت شرکت در این مسابقه، ارائه تصاویر مسجد مورد نظر به ازاء هر مورد حداقل 3 تصویر و توصیف ویژگیهای مسجد است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران افزود: این تصاویر توسط منتخبی از اعضاء هیئت علمی دانشگاههای تهران و مدیران شهری داوری شده و به 66 نفر از نفرات برگزیده مناطق 22 گانه شهر تهران ، 66 سکه بهار آزادی و لوح تقدیر اهدا می شود.

رمضانی  با اشاره به برگزاری بخش دیگری از این دوره مسابقات معماری و طراحی شهری ویژه دانشجویان اظهار داشت: این مسابقه برای دانشجویان با هدف ایجاد بستر شناخت اصول معماری ایرانی- اسلامی برگزار می شود و طرحهای ارسالی باید از هویت محلی و برگرفته از شاخصهای ایرانی- اسلامی برخوردار باشند.

وی معیارهای ارزیابی آثار دانشجویی را انطباق با شاخصهای معماری ایرانی- اسلامی، قابلیت اجرای طرح و توجه به ویژگیهای محله و محیط پیرامون آن عنوان کرد و گفت: مدارک مورد نیاز برای شرکت در این مسابقه توصیف وضعیت موجود محله، تحلیل مکان مورد نظر برای استقرار مسجد، ارائه طرح پیشنهادی و نمایش سه بعدی آن از محیط پیرامون است که توسط هیئت داوران بررسی می شود.

به گفته وی به نفر اول این مسابقات پنج سکه بهار آزادی، نفر دوم سه سکه، نفر سوم دو سکه و به نفر چهارم یک سکه بهار آزادی همراه با لوحهای سپاس اهدا می شود.

مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران افزود: بخش سوم مسابقات معماری و طراحی شهری ویژه مهندسان معماری است که این بخش نیز با هدف شناسایی و ترویج اقدامات طراحی و اجرایی و تشویق معماران در ارائه طرحها و تکنیکهای اجرائی مناسب برگزار و به برگزیدگان این مسابقه هدایایی از قبیل سکه بهار آزادی و تندیس شهرداری اهدا می شود.

علاقمندان می توانند آثار خود را به آدرس تهران، خیابان ایرانشهر شمالی، نبش کوچه دهقانی، ساختمان معاونت شهرسازی و معماری اداره کل معماری و ساختمان شهرداری تهران ارسال کنند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # لیلا 1391-08-13 15:57
خب شرایط مسابقه و مدارك
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
پنل کاربری