0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سازمان قطار شهری تبریز و حومه پس از برگزاری موفقیت‌آمیز مسابقه اول از این سری مسابقات برای ایستگاه شماره 7 خط یک (ایستگاه دانشگاه)، دومین مسابقه را برای طراحی داخلی و طراحی ورودی‌های ایستگاه شماره 11 خط یک (میدان ساعت)، برگزار می نماید.

 مسابقه طراحی داخلی و ورودی ایستگاه مترو شماره 11 تبریز

به گزارش جامعه آنلاین معماران ایران، سازمان قطار شهری تبریز و حومه که متولی طراحی، اجرا و بهره‌برداری از شبکه متروی تبریز است، با هدف ارتقاء سطح کیفیت فضایی ایستگاه‌ها، به دنبال بهره‌گیری از ایده‌های نو و تجارب جهانی است. برگزاری مسابقه یکی از سیاست‌های این سازمان برای دست‌یابی به این هدف است. پس از برگزاری موفقیت‌آمیز مسابقه اول از این سری مسابقات برای ایستگاه شماره 7 خط یک (ایستگاه دانشگاه)، دومین مسابقه برای طراحی داخلی و طراحی ورودی‌های ایستگاه شماره 11 خط یک (میدان ساعت)، برگزار می‌شود. برگزارکننده به تفکر خلاق، ایده‌پردازی طراحانه و مسئولیت حرفه‌ای باور دارد و این مسابقه را در چارچوب ارزش‌های زیر برگزار می‌کند:

ـ برگزاری مسابقه‌ای شفاف، سالم و رقابتی.
ـ توجه به ایده‌های نو، تجارب جهانی و حرفه‌ای متناسب با شرایط و موقعیت شهری ایستگاه.
ـ توجه به ابعاد انسانی و اجتماعی ابنیه عمومی.
ـ توجه به شرایط شهروندان ناتوان، کم‌توان و سالمند.

اهداف مسابقه

سازمان قطار شهری تبریز و حومه، برای دستیابی به ایده‌ها، طرح‌ها و ارتقاء کیفی ایستگاه‌های مترو، مسابقه حاضر را برگزار می‌کند. این مسابقه زمینه مناسبی است تا از طریق مشارکت جامعه تخصصی و حرفه‌ای و با مداقه در ساختار پروژه، پیشنهادها و راهبردهایی را برای ارتقاء کیفی و مواجهه با چالش‌ها و نیازهای پیدا و پنهان ایستگاه شماره 11 فراهم آورد. برای تحقق این هدف، توجه به موارد زیر ضروری است:
ـ ارتباط مؤثر ایستگاه با شهر و پیوند آن با فضای شهری.
ـ شکل‌دهی به شخصیت فضایی ایستگاه.
ـ تحقق‌پذیری ایده‌ها و راهبردهای طراحی.
ـ طراحی مبتنی بر بررسی دقیق و همه‌جانبه مسایل اجتماعی، انسانی، فنی و ... ایستگاه.

موضوع مسابقه

موضوع مسابقه عبارتست از ارایه پیشنهادی برای ایستگاه شماره 11 خط یک قطار شهری تبریز (میدان ساعت) که شامل دو موضوع محوری زیر است:
1ـ طراحی ورودی‌های ایستگاه.
2ـ طراحی و معماری داخلی ایستگاه.

چگونگی برگزاری مسابقه

مسابقه طراحی داخلی و ورودی‌های ایستگاه شماره 11، مسابقه‌ای آزاد و یک مرحله‌ای است که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود.
مسابقه طراحی داخلی و ورودی‌های ایستگاه های شماره 11، از لحاظ محتوایی، مسابقه طراحی تفصیلی است که برای دست یافتن به طرح مقدماتی در موضوع طراحی داخلی و طراحی ورودی‌های ایستگاه انجام می‌گیرد و نتیجه آن، علاوه بر ایده طرح، مبین عناصر طرح، روابط آنها با یکدیگر و با محیط و بستر ایستگاه است، به نحوی که بر اساس آن بتوان طرح را به تمامیت دریافت و نقشه‌های جزییات اجرایی را بر مبنای آن تهیه کرد.

ارکان مسابقه

سازمان قطار شهری تبریز و حومه، کارفرما و برگزارکننده مسابقه است. این مسابقه توسط مهندسان مشاور عمارت خورشید سازماندهی شده و کامران دهقان مدیر مسابقه است. دبیرخانه مسابقه با همکاری هیأت داوران و گروهی از مشاوران تلاش می‌کند تا مسابقه‌ای شفاف، سالم و اثربخش برگزار شود. دبیرخانه برگزاری مسابقه متشکل از اعضاء زیر است:
ـ فرامرز پارسی، مشاور عالی.
ـ بختیار لطفی، مشاور برنامه‌ریزی.
ـ ثریا‌کریم‌آبادی ، مشاور و هماهنگ‌کننده بین¬المللی.
ـ شیما احمدی، مسئول دبیرخانه.

شرایط شرکت در مسابقه و ثبت‌نام

علاقمندان، صاحب‌نظران و طراحان (معماران، طراحان داخلی، طراحان صنعتی، گرافیست‌ها و ...) می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. شرکت در این مسابقه به صورت انفرادی، گروهی و شرکت‌های حقوقی آزاد است. دبیرخانه مسابقه توصیه می‌کند علاقمندان در قالب گروه‌های حرفه‌ای و متشکل از متخصصین معماری، طراحی داخلی، طراحی شهری، طراحی منظر و گرافیک محیطی در مسابقه شرکت نمایند. گروه‌های برگزیده مسابقه باید صلاحیت و توان فنی لازم را برای ادامه مراحل طراحی داشته باشند. گروه‌های برگزیده در مرحله عقد قرارداد می‌توانند برای تأمین توان فنی، گروه¬های صاحب صلاحیت را برای همکاری مشترک معرفی نمایند.
در ثبت نام انفرادی، شرکت‌کننده به عنوان سرگروه اطلاعات خود را تکمیل خواهد کرد. در صورت ثبت‌نام گروهی، لازم است در هر گروه یک نفر به عنوان سرگروه معرفی و مشخصات وی به همراه سایر اعضای گروه ثبت شود. در شرکت‌های حقوقی، مدیرعامل به عنوان سرگروه شناخته می‌شود. پس از ثبت‌نام و قبول شرایط، کد رهگیری به عنوان شناسه شرکت‌کننده صادر و کلیه ارتباطات دبیرخانه به وسیله آن انجام خواهد شد. سرگروه یا مدیرعامل نماینده تام‌الاختیار گروه بوده و کلیه مکاتبات و ارتباطات با وی انجام خواهد شد و تنها می‌تواند مسئولیت یک گروه را عهده‌دار شود.
برای ثبت‌نام به تارنمای مسابقه به نشانی www.turocied.com  مراجعه کنید.
پس از ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری، فرم‌های ثبت‌نام گروه‌های شرکت‌کننده توسط دبیرخانه مسابقه بررسی و در صورت تأیید، ایمیل ثبت‌نام به نشانه الکترونیکی اعلام‌شده ارسال خواهد شد. اگر به هر دلیلی بعد از 72 ساعت این ایمیل را دریافت نکردید حتماً به دبیرخانه مسابقه اطلاع دهید.

برنامه زمانی

10 مرداد ماه: فراخوان مسابقه
16 مرداد ماه: آغاز ثبت نام
23 مهرماه: پایان ثبت نام
23 مهرماه: آخرین تاریخ بارگذاری مدارک بر روی وب‌سایت مسابقه
25 مهرماه: آخرین تاریخ تحویل آثار
1 تا 3 آبان ماه: داوری مسابقه

داوران

1ـ اکبر تقی‌‎زاده اصل
2ـ چینو زوکی
3ـ امیرحسین طاهری
4ـ هما فرجادی
5ـ شهاب کاتوزیان
6ـ مرتضی میرغلامی (داور علی‌البدل)

جوایز مسابقه

برگزیده اول 300/000/000 ريال به همراه لوح تقدیر.
برگزیده دوم 200/000/000 ريال به همراه لوح تقدیر.
برگزیده سوم 100/000/000 ريال به همراه لوح تقدیر.
جایزه ویژه کارفرما برای دو برگزیده هر کدام 50/000/000 ريال.
برگزیده چهارم تا دهم لوح تقدیر.
از برگزیدگان، برای مسابقه سوم دعوت خواهد شد. مسابقه سوم برای ایستگاه میدان قونقا بوده و به صورت دعوتی برگزار خواهد شد.         
ـ برگزارکننده مسابقه کلیه حقوق آثار برگزیده اول تا سوم و نیز جایزه ویژه را مطابق قانون حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان برای خود محفوظ می‌داند.

ـ  عقد قرارداد با طرح برگزیده‌ی هیأت داوران طبق شرایط زیر می‌باشد:

•     زمان¬بندی و میزان پیشرفت اقدامات اجرایی پروژه.
•    فرآیند عقد قرارداد شامل ارایه شرح خدمات، حق‌الزحمه و چارچوب حقوقی قرارداد بر اساس ضوابط و بخشنامه‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و مقررات داخلی سازمان قطار شهری تبریز خواهد بود.


ـ از گروه برگزیده هیأت داوران برای احراز توانایی و عقد قرارداد دعوت خواهد شد:

•    احراز توانایی فنی، تکنیکی گروه برگزیده برای تهیه نقشه¬های اجرایی پروژه (برنده یا برندگان می‌توانند در این مرحله گروه‌های صاحب صلاحیت و توانایی را برای همکاری مشترک معرفی نمایند).
•    برگزیده یا برگزیدگان باید با توجه به شرایط فعالیت‌های اجرایی ایستگاه و محدودیت‌های زمانی اجرای پروژه، توانایی لازم برای تهیه طرح تفصیلی پروژه برگزیده را در مدت پنج ماه ـ هماهنگ با برنامه زمان‌بندی اجرای پروژه ـ داشته باشند.


برای اطلاعات بیشتر، ثبت نام و دریافت مدارک مسابقه به تارنمای مسابقه به نشانیwww.turocied.com  مراجعه نمایید. همچنین برای ارتباط با دبیرخانه مسابقه می‌توانید با شماره‌  04133337453 تماس بگیرید.
آخرین اخبار مسابقه را می‌توانید از کانال تلگرام مسابقه با لینک https://telegram.me/turocied_com پیگیری نمایید

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری