0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اثر : استودیو Nomad

Fahimeh Khansari

مهندس فهیمه خوانساری

  با برنده شدن در مسابقه فستیوال موسیقی مجارستان Sziget festival که یکی از مهمترین فستیوالهای موسیقی اروپاست، Studio Nomad برای بازگرداند انسان به طبیعت یک کار هنری (installation) را ساخته است. Mirrored Pavilion یک تلاش ساده است که تجربه تاثیرگذاری را برای بازدیدکنندگان خلق کرده است؛ این پروژه متشکل از بیش از 1200 صفحه پلاستیکی بازتاب دهنده است که تصاویر شکسته شده ای را نشان می دهند، و جنگل اطراف را قطعه قطعه نشان می دهد.

mirrored povilin-01

          در نمایش یک هفته ای طی فستیوال، این اثر هنری طوری طراحی شده بود که نصب و جمع کردن آن به سادگی انجام گیرد. هرچقدر که کارهای هنری وابسته به نقشه های دیجیتالی، ردیابی (Tracking)، و اثرات بصری LED هستند، استودیو Nomad فقط با استفاده از ابزار ابتدایی معماری به رقابت با کارهای هنری ساخته شده با تکنولوژی موجود درآمده است.

mirrored povilin-03

          آیینه ها به ابزار قوی برای این تیم طراحی تبدیل شد و آنها فقط به نور طبیعی و منظره موجود سایت اتکا کرده اند. با الهام از الگوهای استتار در جنگ جهانی دوم، آنها طرحی شطرنجی از آیینه های به هم پیوسته که با سازه ای پنهان در بین درختان آویزان هستند را خلق کردند. الگو آیینه ای به بینندگان اجازه می دهد که همزمان با نگاه به installation به منظره پشت آن نیز توجه کنند، در حالیکه بازتاب آیینه ها برای خرد کردن دیدها و خلق بصری نورهای درهم آمیخته پویا بکار گرفته شده اند.

 

mirrored povilin-04

          سازه نهایی دیوار خمیده 25 متری بین درختان است، که بینندگان در تلاش برای تشخیص پس زمینه و پیش زمینه داخل این سازه دچار سردرگمی می شوند.

mirrored povilin-05

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پنل کاربری