مدرســـ

ـه آنلاین

هر کجا هستم باشم

آسمان مال من است !

درباره ی مدرسه

مدرسه آنلاین معماران، اولین مدرسه آنلاین معماری فارسی زبان است که در سال 1385 توسط جامعه آنلاین معماران ایران راه اندازی گردید.
در این مدرسه دروس مختلف در سه گروه "مهارت های معماری" ، "نرم افزار های معماری" و "آمادگی آزمون" به صورت حضوری و یا آنلاین ارائه می گردد. کلاس های آنلاین از سراسر کشور قابل دسترسی بوده و کلاس های حضوری در شهر تهران برگزار می گردد که هنر آموزان می توانند به فراخور فرصت زمانی و شرایط خود از کلاس های آنلاین و یا حضوری بهره برده و دروس مربوطه را فرا گیرند.

کارگاه پیشرفته 3DS MAX و رندر تخصصی VRay-PostProduction با همکاری جامعه آنلاین معماران برگزار می گردد. این دوره بی نظیر در ایران با حضور مهندس آرتا بینش برگزار می گردد.
کارگاه پیشرفته 3DS MAX و رندر تخصصی VRay-PostProduction

- درس آنلاین چیست و چه تفاوتی با مقالات وب دارد؟
درس یا کلاس آنلاین در حقیقت شبیه‌سازی یک کلاس درس در محیط مجازی است. هر آنچه که در یک کلاس درس واقعی وجود دارد، در یک کلاس آنلاین نیز شبیه سازی می‌شود. مدرس به عنوان فردی که درس‌ها را ارائه می‌کند، و دانش آموز به عنوان کسی که درس‌ها را فرا می‌گیرد، دو عنصر اصلی در کلاس آنلاین هستند. کلاس آنلاین می‌کوشد که ارتباطی بین مدرس و دانش‌آموز، شبیه آنچه که در واقعیت وجود دارد، ایجاد کند.
در کلاس آنلاین، دانش آموزان در کلاس ثبت نام می‌کنند و برای مدرس شناخته می‌شوند. سپس درس‌ها را یک به یک دریافت می‌کنند. این درس‌ها به صورت متن، عکس و ویدیو‌های آموزشی هستند. مدرس بر روند کار دانش‌آموزان نظارت دارد: که چه کسانی کدام درس‌ها را در چه زمانی فرا گرفته‌اند.

   روش ارائه درس‌ها:روش ارائه درس‌ها، به صورت ترکیبی است: متن، عکس‌، نمودار و جدول، ویدیو‌ آموزشی، سخنرانی صوتی
در کلاس آنلاین علاوه بر متن و عکس، ویدیو‌های متعدد آموزشی وجود دارد که باعث بهبود روند یادگیری می‌شود. همچنین برخی مباحث به صورت سخنرانی صوتی توسط مدرس ارائه می‌گردد.

   تکالیف: یکی از عناصر کلاس‌های درس، تکالیف هستند. در کلاس آنلاین نیز، مدرس تکلیف درسی را تعیین می‌کند و از دانش‌آموز تحویل می‌گیرد و به آن نمره می‌دهد.

   پرسش و پاسخ: در کلاس‌ آنلاین امکان پرسش و پاسخ با مدرس وجود دارد. مدرس به پرسش‌های مطرح شده پاسخ می‌گوید و دانش آموزان را برای رفع اِشکالات احتمالی یاری می‌کند.

   بحث و گفتگو: دانش‌آموزان می‌توانند در جلسات بحث و گفتگو با یکدیگر و نیز با مدرس شرکت کنند. گاهی موضوع این بحث‌ها توسط مدرس تعیین می‌شود تا مکمل درس‌های ارائه شده باشد.

   کوئیز: مدرس برای ارزیابی دانش‌آموزان از کوئیز آنلاین استفاده می‌کند. این آزمون‌ها می‌توانند به صورت چند گزینه‌ای، تشریحی و یا انواع دیگر سؤالات باشند. نمره این آزمون‌ها برای هر دانش آموز به صورت مجزا ثبت می‌شود.

   منابع: مدرس برای تشویق دانش آموزان به مطالعه بیشتر، منابع مرتبط با بحث درسی را ارائه می‌کند.
با توضیحات فوق، واضح است که یک کلاس آنلاین کاملاً با یک مقاله وب متفاوت است. مهمترین تفاوت این دو ارتباط دو‌جانبه مدرس-دانش‌آموز است.
امکان ارزیابی دانش‌آموز و نیز ارائه تکالیف درسی، از دیگر مزایای دوره‌های آنلاین هستند.

   جلسات رفع اشکال به صورت زنده ( آنلاین): در فواصل زمانی مشخص، جلسات پرسش و پاسخ به صورت زنده (گپ آنلاین) با شرکت هنرآموزان و مدرس دوره برگزار می‌شود که در آن هنرآموزان می‌توانند در مورد مباحث درسی به صورت زنده با مدرس به بحث و گفتگو بپردازند.

- آیا در پایان دوره گواهی هم داده می‌شود؟
بله. یک گواهی شرکت در دوره به دانش‌آموزانی که این کلاس را طی کنند، به صورت الکترونیک PDF اعطاء می‌شود.

- آیا کلاس‌ها و دوره‌های دیگری هم در آینده برگزار می‌شود؟
بله. دوره‌های دیگری در زمینه‌های مختلف  و در سطوح مختلف (از مبتدی تا پیشرفته) در سایت برگزار خواهد شد

 

انواع عضویت
پنل کاربری