امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

كنگره بین‌المللی معماران جهان UIA 2005

كنگره بین‌المللی معماران با حضور 8000 معمار از سراسر جهان از جمله ایران از 11 تا 20 مرداد ماه سال ۱۳۸۴ در شهر استامبول برگزار می‌شود.
در این كنگره تمام معماران معروف دنیا از جمله «چارلز‌كورا» از هندوستان، «شیگو روبن» از ژاپن و «میخائیل پطروفسكی» شركت و سخنرانی خواهند كرد و فیلم‌های آثارشان را به نمایش می گذارند...

 كنگره بین‌المللی معماران با حضور 8000 معمار از سراسر جهان از جمله ایران از 11 تا 20 مرداد ماه سال ۱۳۸۴ در شهر استامبول برگزار می‌شود.
در این كنگره تمام معماران معروف دنیا از جمله «چارلز‌كورا» از هندوستان، «شیگو روبن» از ژاپن و «میخائیل پطروفسكی» شركت و سخنرانی خواهند كرد و فیلم‌های آثارشان را به نمایش می گذارند.
اتحادیه بین‌المللی معماران دنیا (uia) تشكلی جهانی است كه با 99 كشور عضو، هر سه سال یك‌بار همایشی را در یكی از كشورهای دنیا برگزار می‌كند.
«كامران شاهین‌فر»، رییس انجمن جامعه مهندسان معمار ایران درباره شركت در این همایش گفت: «انجمن، مهندسان معمار ایران، نود و نهمین عضو این اتحادیه است. این انجمن، تنها انجمن فراگیر معماری است. ویژگی انجمن‌های فراگیر، ثبت، قانونی بودن و عدم محدودیت در عضو‌گیری است. ما در این همایش شركت می‌كنیم و از هم‌اكنون در پی برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری نمایشگاه معماری و معرفی معماری ایران هستیم و تعدادی استادان ایرانی در این كنگره سخنرانی می کنند.»
به گفته شافعی دبیر فرهنگی انجمن جامعه مهندسان معمار ایران، غرفه ای ۲۰متری در اختیار انجمن قرار خواهد گرفت تا معماری ایرانی به وسیله عكس و فیلم به شركت كنندگان معرفی شود.
ایران پیش از این، در سال 1380 در كنگره اتحادیه بین‌المللی معماران دنیا در برلین شركت كرده بود و این بار دومی است كه معماران ایرانی در این كنگره شركت می کنند .ایران به صورت رسمی به عنوان یك عضو ثابت، برای نخستین بار است كه در این كنگره شركت می كند.
«شاهین فر» اضافه كرد: «ما در پیوستن به این اتحادیه تعلل كرده‌ایم. ایران با معماری غنی و با پیشنه‌ای كهن، باید از پایه‌گذاران و بنیانگذاران این اتحادیه می‌بود.»

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری