0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طرح‌های اولیه ساخت بزرگترین موزه آفریقا رونمایی شدند

رونمایی از طرح اولیه بزرگترین موزه آفریقا

مراحل اولیه ساخت موزه بزرگ آفریقا آغاز شد تا این موزه در سال 2016 افتتاح شود.
 
این موزه در کشور الجزایر در کنار دریا ساخته می‌شود که بزرگترین موزه آفریقا خواهد بود. این پروژه در مرتفع‌ترین نقطه اتحادیه آفریقا شکل می‌گیرد و طرح‌های ریخته شده پس از بررسی هیات انتخاب برای اجرا انتخاب می‌شود.
 
این موزه در "اوت الهراچ" و در نزدیکی یک باغ 14 هکتاری در زمینی به وسعت 15 هزار کیلومتر مربع واقع می‌شود. ساخت این موزه از ماه می 2014 آغاز می‌شود تا بتواند سال 2016 میزبان آثار آفریقایی باشد که تا به امروز در مجموعه‌های شخصی نگهداری می‌شود.
 
به گزارش شبکه فرانسه 24، هزینه این موزه که به طور کامل توسط شهردار الجزایر تامین می‌شود، 60 میلیون یورو است.
 
«عبدالحلیل» درباره این موزه گفت: موزه بزرگ آفریقا تنها موزه مردم‌شناسی نیست، بلکه محلی است که در آن هنر قدیم و معاصر آفریقا با یکدیگر ترکیب می‌شود.
 
یکی از اعضای هیات داوران برای انتخاب طرح برتر با تاکید بر نقش مهم کشورهای آفریقایی برای تکمیل این موزه توضیح داد: این پروژه‌ بسیار بزرگتر از آنچه تصور می‌شود است. تمام کشورهای آفریقایی باید در این پروژه مشارکت کنند تا تمام شاهکارها و آثار بزرگ آفریقا در این موزه جمع شوند و همگی باید به قوانین یونسکو پایبند باشد. تمام آثار باستانی که در آفریقا یافت می‌شود باید در این موزه بماند و فروش آن غیرقانونی است. این آثار باید در این موزه به نمایش همگان گذاشته شود.
 
در حال حاضر بسیاری از موزه‌های بزرگ اروپایی در خود آثار بزرگی از آفریقا را نگه می‌دارند و علاوه بر آن، بسیاری از این آثار نزد مجموعه‌داران شخصی نگهداری می‌شوند. موزه بزرگ آفریقا با جمع‌آوری این آثار بزرگ می‌تواند موزه‌ای شود که با موزه‌های برلین‌، لندن، نیویورک و پاریس برابری می‌کند.
 
طرح ساختمان این موزه علاوه‌بر داشتن ویژگی‌های خاص معماری تاریخی باید دارای ویژگی‌های معماری امروزی نیز باشد تا این موزه را به محلی زنده و جذاب تبدیل کند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری