امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
بازسازی و مرمت معبد Cheng hoon teng

معبد متعلق به قرن هفدهم، قدیمی‌ترین عمارت برای عبادت رسمی و تشریفاتی گروه چینی‌های مهاجر در شبه‌جزیره مالاكا استمعبد استاندارد بالای اجراء تكنیكی مرمت را نشان می‌دهد. و یك نمونه ارزشمند برای كارهای دیگر مرمتی مالزی و منطقه می‌باشد. زیرا كه نتیجة آن درك واضح راه و روش اعمال پروژه است و بهترین تمرین برای حفاظت می‌باشد. پروژه، با موفقیت، استفاده از مواد اوریجینال (اصلی) و بهتر بودن تكنیك‌های صنعتگران را نشان می‌دهد و یك ساختمان تاریخی را برای انجمن، تبدیل به یك پرستشگاه (محل عبادت) كرده است.پروه شامل اضافه كردن سیم‌های برق به داخل ساختمان بود كه این كار با بیشترین دقت انجام شد تا كمترین آسیب را به زیبایی‌های ساختمان بزند.

در مرمت تزئینات موجود در نما، توجه ویژه‌ای معطوف شده بود بر روی این كه از روش‌ها و مواد صنعتی و محلی استفاده شود تا با این كار، حفاظت و مرمت بنا، آن را هر چه بیشتر به شكل اولیه‌اش بازگرداند. برای مثال، «تاچیك» یك نقاشی محلی با رنگ لاكی ، كه روی تیر سقف به عنوان یك لایه محافظ در برابر موریانه و یك پایه برای به كاربردن ورق طلا، نقاشی شده است. سپس ورق طلایی، با روش‌ها و ابزار سنتی، به كاربرده شده. درست همانند كاری كه در مرمت «شین ‌نین» (كارهای تزئینی چینی)، صنعتگران چینی انجام می‌دادند. آنها از كاسه‌های چینی وارداتی استفاده می‌كردند كه مخصوص این كار ساخته شده بودند به طوری كه این كاسه‌ها را می‌شكستند و از تكه‌های خردشده آن استفاده می‌كردند. به این صورت كه از تكه‌های جدید، به جای تكه‌های قدیمی كه دیگر وجود نداشت، استفاده می‌كردند یعنی تكه جدید را در میان قسمت‌های قدیمی قرار می‌دادند. همچنین، در بازسازی «chai hui» (نقاشی‌های روی دیوار) متخصصان هنرمند چینی استخدام شدند تا این نقاشی‌های روی دیوار را با رنگ اصلی tempera و رنگ‌های ارگانیك تعمیر و بازسازی كنند.برای نقاشی مجدد ساختمان، نوعی آهك شفته از چین واردكردند.

در بازسازی سقف، تقریباً 75 درصد از تیرهای چوبی به منظور برقراری استقامت بنا، تعویض شدند. تیرهای آسیب‌دیده و عناصر سازه ا‌ی با فریم‌های مقاوم آهنی كه سفارش داده شدند تعویض شدند. جایگزینی تیرهای گرد پرلین، كه با دست خم شده بودند، و سروته آنها را با ورقه‌های مسی‌پوشانده بودند، توسط نجاران محلی انجام پذیرفت.

حفاظت و جامعه: با توجه به اهمیت ادامه حیات معبد و اهمیت و بحرانی بودن نقش فرهنگی آن طرح مرمت باید این اطمینان را می‌داد كه معبد به خدمات روزانه به جامعه ادامه می‌دهد. همان‌طور كه از چهار قرن قبل این كار را كرده بود. در همین زمان، اعضاء انجمن معبد، مردم را نسبت به ارزش آثار و اهمیت معبد "چنگ‌هون تنگ" آگاه كردند و آنها را نسبت به ادامه حمایت و نگهداری كردن از این بنای اهدا شده، تحریك كردند.

همچنین این پروژه آگاهی مردم را در رابطه با تمرین و نگهداری و راه و روش درست نگهداری از بناهای تاریخی در جامعه، بالا برد. و همانند جرقه‌ای بود در جهت تلاش برای حفاظت‌ها و مرمت‌های بعدی.

این مقاله ترجمه یکی از مقاله های سایت یونسکو می باشد .برای مراجعه به متن انگلیسی می توانید به سایت یونسکو مراجعه کنید.

"

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری