0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

1-220

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: تاکنون 200 ساختمان در تهران تحت اجرای فضای سبز عمودی قرار گرفته‌اند و طرح ایجاد فضای سبزعمودی بر روی نما و بام ساختمان‌های تهران در حال بررسی است.

تاکنون200 ساختمان به صورت پایلوت در طرح ایجاد فضای سبز عمودی قرار گرفته‌اند و هم اکنون نیز کارشناسان به منظور توسعه این اقدام، در حال انجام تحقیقات و پژوهش‌های مورد نیاز هستند.

در این طرح باید نوع اسکلت و مقاومت ساختمان مد نظر قرار گیرد و همچنین در این طرح باید از آب خام برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد. البته که به دلیل دارا نبودن منازل از آب خام منازلی که در معابر اصلی قرار دارند از شبکه آب خام تهران استفاده می‌کنند اما منازلی که در معابر فرعی قرار دارند آب خام مورد نیازشان توسط شرکت آب و فاضلاب تامین شود.

طرح ایجاد فضای سبزعمودی مورد تصویب شورای شهر تهران نیز قرار گرفته است در خصوص مزایای آن گفت: با توجه به ارزش افزوده و کمبود زمین در شهر تهران، طرح توسعه فضای سبز شهری، با استفاده از ظرفیت نمای ساختمان و پشت‌بام‌ها مورد استقبال مدیران شهری قرار گرفته است همچنین بام سبز، یکی از رویکرد‌های نوین معماری و شهر‌سازی‌ است که کمک بسیاری به افزایش سرانه فضای سبز، ارتقای کیفیت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهری خواهد کرد.

‎مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران همچنین افزود: کاهش گازهای گلخانه‌ای، جذب آلاینده‌ها، کاهش دمای محیط نیز از جمله دیگر مزایای این طرح است که توسط پژوهشگران نیز مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری