0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور تاکید کرد: یک پارک آبرومند در قم وجود ندارد و خانواده مردم در میدان‌ها حضور پیدا می‌کنند که اگر سرمایه گذاران حمایت شوند می‌توانند اقدام به ایجاد مراکز رفاهی و تفریحی کنند.

فضای سبز

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی بیگدلی شامگاه سه شنبه اظهار داشت: قم شاهراه کلیدی و حیاتی 16 استان کشور است که سالانه بیش از 15 میلیون زائر و مسافر وارد این شهر می‌شوند که این تعداد زائر حتی در مکه و مدینه هم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قم مغبوض دیروز و مظلوم امروز است، در عین حال تصریح کرد: کارهایی که در سال‌های اخیر در قم انجام شد و سیل عظیم بودجه‌ای که به قم اختصاص داده شده می‌تواند بخشی از عقب افتادگی‌ها را جبران کند.

رئیس انجمن انبوه سازان کشور بر لزوم حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت: سرمایه گذار باید احساس امنیت کند تا سرمایه‌اش را در قم هزینه کند و نگذارد پولش در بانک‌ها رسوب شود.

بیگدلی با تاکید بر اینکه خروجی سرمایه گذاری منجر به رونق اشتغال‌زایی می‌شود اظهار داشت: فعالیت‌های ساخت و ساز حدود 70 درصد اشتغالزایی به همراه دارد.

وی همت و تلاش مسئولان شهری و استانی برای توسعه و عمران شهر را قابل تحسین دانست و تاکید کرد: خیلی‌ها معتقد بودند که در قم نباید سرمایه گذاری کلانی انجام شود و این تفکر نادرست وجود داشت که در قم با سرمایه گذاری‌ها برخورد مناسبی نمی‌شود.

لزوم رفع مشکلات سرمایه گذاران

وی نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری را در راستای حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایرانی دانست و افزود: البته در مجلس هم لایحه رونق کسب و کار پیگیری می‌شود که امیدوارم به نتیجه مطلوبی منجر شود.

بیگدلی خواستار توجه بیش از پیش مجموعه استانداری‏، شورای اسلامی شهر و شهرداری به رفع مشکلات سرمایه گذاران شد و تاکید کرد: امسال شهرداری برای اولین بار اقدام به برگزاری همایش فعالان سرمایه گذاری کرد که این اقدام خیلی ارزنده بود.

وی اضافه کرد: باید اتاق فکری به عنوان مجموعه راهبردی و استراتژیک ایجاد شود و از پروژه‌های بزرگ حمایت کند تا سرعت عمران و آبادانی قم شتاب بیشتری پیدا کند.

بیگدلی با بیان اینکه در کشورهای دیگر برای اینکه مشکلات تولیدکنندگان برطرف شود مسئولان آنها پیشقدم می‌شوند تصریح کرد: در برخی استان‌های کشور برای اینکه پروژه‌های بزرگی ایجاد شود زمین و مجوز را با تخفیف ویژه‌ای به سرمایه گذار می‌دهند تا وضعیت ساخت و ساز رونق یابد.

وی به کمبود مراکز رفاهی، تفریحی و تجاری در قم اشاره کرد و یادآورد شد: در قم حتی یک هتل و مرکز خرید آبرومند وجود ندارد که به مهمانان خارجی معرفی شود.

رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور تاکید کرد: یک پارک آبرومند در قم وجود ندارد و خانواده مردم در میدان‌ها حضور پیدا می‌کنند که اگر سرمایه گذاران حمایت شوند می‌توانند اقدام به ایجاد مراکز رفاهی و تفریحی کنند.

مصوبه حمایت از هتل سازی تائید شود

بیگدلی خواستار تائید مصوبه شورای اسلامی شهر قم در مورد ارائه تسهیلات ویژه به هتل سازان شد و گفت: شورای اسلامی شهر این مصوبه را به تصویب رسانده و از مسئولان فرمانداری انتظار می‌رود آن را تائید کنند تا اجرایی شود.

وی حضور مسئولان استانی و شهری در این مراسم را نوعی حمایت از سرمایه گذاران دانست و تاکید کرد: امیدوارم مسئولان از این منشور جامع سرمایه گذاری که نقشه راهی برای حمایت از کارآفرینان است حمایت کنند.

وی با اشاره به ساخت اولین بازارشهر قم اظهار داشت: قم با 15 میلیون ورودی زائر نیاز به 100 طرح این چنینی دارد.
بیگدلی سرمایه اولیه این طرح را هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون 10 میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.

رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور تصریح کرد: این طرح به بکارگیری معماری اسلامی، یکی از طرح‌های ماندگار برای شهر قم خواهد بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری