0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هفته پیش یکی از اعضای شورای شهر در جلسه غیرعلنی این شورا اعلام که 130 میلیارد تومان پول در شهرداری تهران گم شده است. رئیس کمیسیون عمران شورای شهر می‌گوید 130 میلیارد تومان بودجه‌ای که قرار بود به سازمان نوسازی پرداخت شود به این سازمان پرداخت نشده و مشخص نیست کجا هزینه شده است. حالا شکیب می‌گوید در حال بررسی است تا مشخص شود آیا این پول هم جزو هزینه‌های فاقد است یا بالاخره پیدا خواهد شد؟

تحقیق شورا درباره گم‌شدن 130 میلیارد تومان پول در شهرداری

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه شهری ـ هفته پیش روزهای سختی برای شهرداری تهران بود. علاوه بر این 130 میلیارد تومان که حمزه شکیب آن را مطرح کرد دیگر همکار او،‌حسن بیادی هم از وجود حداقل هزار میلیارد تومان هزینه فاقد سند در شهرداری خبر داد.
 
کمتر از یک ماه دیگر به پایان عمر شورای سوم شهر تهران باقی مانده است. آیا شورای شهر فرصت رسیدگی به این اتهام‌های سنگین و رقم‌های درشت را پیدا خواهد کرد. حمزه شکیب در گفتگو با CHN می‌گوید تا آخرین روزی که در شورای شهر کار می‌کند« به تکالیف قانونی‌اش» عمل خواهد کرد.
 
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر که در این سال‌ها به انتقادها و تذکرهایش به شهرداری شناخته می‌شود اصرار می‌کند که این‌بار هم مسئله گم‌شدن 130 میلیارد تومان از اعتبارهای سازمان نوسازی شهر تهران را پیگیری خواهد کرد و شورا موظف است« تکالیف قانونی‌اش را پیگیری کند.»
 
اعتباری که سازمان نوسازی دریافت نکرده‌ معلوم نیست کجا هزینه شده است. آیا این موضوع به آن هزار میلیارد تومان هزینه فاقد سندی که بیادی آن را مطرح کرده است ارتباط دارد. حمزه شکیب معتقد است که هنوز برای پاسخ دادن به این پرسش زود است. به گفته او« مشخص نیست این پول کجاست و باید بررسی شود که آیا فاقد است یا اینکه جابجا شده است.»
 
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اعتقاد دارد که باید بررسی‌های بیشتری در این زمینه انجام شود. اما احتمال‌هایی که در این زمینه وجود دارد. به گفته او ممکن است این پول دیگر وجود خارجی دیگر نداشته باشد و ممکن جای دیگری هزینه شده باشد.
 
شکیب اطمینان می‌دهد که این موضوع را پیگیری خواهد کرد اما درباره زمان اعلام نتیجه اطلاع دقیقی ندارد و می‌گوید شاید نتیجه‌گیری این موضوع به دوره سوم شورای شهر نرسد. شورای چهارم شهر تهران کمتر از 2 ماه دیگر تشکیل خواهد شد. این شورا وظیفه سختی برای بررسی اتهام‌هایی که به شهرداری وارد شده خواهد داشت که نتیجه آن احتمالا تابعی از شهردار منتخب‌اش خواهد بود. آیا آنها 130 میلیارد تومان پول شهرداری را پیدا خواهند کرد؟

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری