امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گزارش تصویری از ساختمان پارلمان آلمان - Reichstag

گزارش تصویری از Reichstag


ساختمان پارلمان آلمان

 


محل: برلین- آلمان


تاریخ ساخت: 1884-1894


طراحی شده توسط : پل والت "Paul Wallot"


اولین بازسازی توسط: پل باوم گارتنر "Paul Baumgartner"


دومین بازسازی توسط: نورمن فاستر "Sir Norman Foster"


نوع ساختمان: دولتی

 


از این ساختمان در پایان جنگ جهانی دوم چیزی جز تلی از سنگ باقی نمانده بود .با اتحاد 2 آلمان در 1990شانسی برای احیا شدن دوباره به وجود آمد.در سال 1992، شرکت فاستر و همکاران به همراه 13 شرکت غیر آلمانی دیگربرای حضور در مسابقه بازسازی ساختمان رایشتاگ دعوت شده بود.این گروه بعد از مرحله دوم مسابقه در سال 1993 برنده اعلام شد.کار بازسازی از سال 1995 آغاز شد.علاوه بر اینکه ساختمان به شکل اولیه بازسازی شد، به یک ساختمان پارلمان مدرن تبدیل شد.پوسته سنگی نفش پایه ای را بازی می کند و سازه شیشه و فلز(گنبد) با گشودن و گستراندن فضا به عنوان سنبلی از اینکه بالاخره آلمان به یک دولت باز و آزاد مردمی دست یافته طراحی شد.

در ساختمان رایشتاگ تلاش شده حدالامکان بهترین تعامل بین فضای داخلی ساختمان و محیط طبیعی پیرامون آن به وجود آید.در این ساختمان برای تأمین انرژی این ساختمان از روغن های گیاهی استفاده می شود.آلورگی ناشی از این سوخت ها بسیار کمتر از سوخت های فسیلی است. دی اکسید تولیدی این سوخت 94% از سوخت های فسیلی کمتر است.در ضمن وجود گنبد تماما شیشه این ساختمان امکان استفاده از نور خورشید و روشنایی روز و همین طورتهویه طبیعی هوای داخل را امکان پذیر می کند.

علاقمندان می توانند با تماس با ایمیل زیر عكس های بیشتری را دریافت كنند.

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ALL RIGHTS RESERVED BY MEMARAN NETWORKS

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری