0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه ساختمانها سرمایه ملی هستند، گفت: افزایش کیفیت ساخت و ساز نیازمند نظارت جدی بر نحوه ساخت و سازهاست و این یک وظیفه ملی است تا در نهایت عمر مفید ساختمانها افزایش یابد.

ساخت و ساز

 

به گزارش خبرگزاری مهر، هیربد معصومی با بیان این مطلب گفت: با توجه به گسل هایی که در شمال و جنوب تهران وجود دارد و با وجود 14 هزار بافت فرسوده ، ، نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده تهران بسیاری ضروری است که باید مورد توجه ویژه قرار می گرفت .

 

وی افزود : به این منظور تسهیلات برای نوسازی در بافت های فرسوده در نظر گرفته شد که به دنبال آن صدور پروانه در این بافت افزایش یافت این کار از جمله اقدامات مهم شهرداری تهران بوده است .

 

معاون شهردار تهران تصریح کرد : ارتقای کیفیت ساخت و سازها موجب می شود تا در مواقع بحران و وقوع زلزله شاهد کاهش خسارات باشیم که نوسازی بافت های فرسوده در این راستا صورت می گیرد .

 

معصومی در ادامه خاطرنشان کرد: درمجموع افزایش کیفیت ساخت و ساز نیازمند نظارت جدی بر نحوه ساخت وسازهاست و این یک وظیفه ملی است ، چراکه ساختمان ها جزو سرمایه ملی هستند و افزایش عمر ساختمان ها افزایش بخشی از سرمایه ملی کشور است.

 

وی در ادامه تصریح کرد : سازمان نظام مهندسی استان ، مهندسان ناظر و سازندگان مسئول اصلی ساخت و ساز هستند و همه ما باید کمک کنیم تا کیفیت ساخت و سازها افزایش یابد .

 

معصومی با تاکید بر نقش مهندس ناظر در ساخت و ساز گفت : متاسفانه عدم حضور مهندس ناظر در گودبرداری موجب بروز اتفاقات ناگواری می شود و شاهد آن هستیم که برخی خاکبرداری ها هم شب ها انجام می شود که باید برای این موضوعات تدبیر کرد تا نظارت بیشتری بر آن صورت گیرد و عدم توجه جدی به این مساله وقایع جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری