0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به دلیل برخورداری از ویژگی‎هایی چون محیط خلاق، سبک زندگی آرام و بی‎شتاب، چرخه سالم فرهنگی ، طراحی شهری بسیار دموکراتیک و استفاه فعال و بهینه از فضاها، بهترین شهر جهان شناخته شد.

کپنهاگ بهترین شهر جهان برای زندگی شناخته شد

 کپنهاگ در کشوردانمارک، به دلیل برخورداری از ویژگی‎هایی چون محیط خلاق، سبک زندگی آرام و بی‎شتاب، چرخه سالم فرهنگی ، طراحی شهری بسیار دموکراتیک و استفاه فعال و بهینه از فضاهای شهری، به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی شناخته شد.
 
طبق این جدول که از سوی مجله سبک زندگی بریتانیا، موسوم به "مونوکل " ارائه شده، شهر کپنهاک برای دومین بار است که به عنوان شهر درجه اول جهان برای زندگی معرفی شده است.

ایجاد تسهیلات ابتکاری و زیبا برای حداکثر برخورداری مردم از نور خورشید و فضاهای باز طبیعی در فروشگاه‎ها، کافی شاپ و پارک‎های عمومی و همچنین دسترسی آسان شهروندان به نواحی سبز ولذت بردن از طبیعت به گونه ای خلاقانه، از دیگر دلایلی است که این شهر را به عنوان بهترین شهر جهان برای ز ندگی مورد توجه قرار داده است

شرایط مطلوب برای کسب و کار، آسانی دسترسی به امکانات سفر سریع و امن به تمام نقاط شهر و همچنین استفاده شهروندان کپنهاگی از فضاهای شهری نه تنها برای استفاده از دوچرخه، بلکه ایجاد تسهیلات ابتکاری و زیبا برای حداکثر برخورداری مردم از نور خورشید و فضاهای باز طبیعی در فروشگاه‎ها، کافی شاپ و پارک‎های عمومی و همچنین دسترسی آسان شهروندان به نواحی سبز ولذت بردن از طبیعت به گونه ای خلاقانه، از دیگر دلایلی است که این شهر را به عنوان بهترین شهر جهان برای ز ندگی مورد توجه قرار داده است.
 
مجله سبک زندگی "مونوکل "همچنین یاد آور شده است که کپنهاگ شهری است که به خود می بالد و برای این کار نیز دلایل موجهی دارد. این شهر در سال‎های اخیر نیز بیش از همیشه بازتر و گشاده‎تر و سازگارتر شده است و این سازگاری هم در افزایش مدت زمان فعالیت فروشگاه‎ها و مراکز عمومی، بلکه در افزایش روحیه مدارا و سازگاری و دوستی با اقلیت‎های قومی و گروه‎های مختلف اجتماعی وفرهنگی است.
 
پس از کپنهاگ شهرهای ملبورن، هلسینکی، توکیو، وین، زوریخ، استکهلم، سیدنی ، اوکلند و هنگ کنگ در ردیف‎های بعدی ده شهر برتر جهان ثبت و معرفی شده‎اند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری