0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با رد كاهش ارزش ملك در بافت فرسوده به دلیل ابلاغ طرح تفصیلی جدید تهران، گفت: تامین دو واحد پاركینگ به ازای چهار واحد مسكونی در املاك زیر 100 متر، كافی است.

تامین 2پاركینگ برای چهار واحد مسكونی در املاك زیر 100متر كافی است

علیرضا جاوید در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینكه در طرح تفصیلی جدید برای اولین بار اجازه ساخت و ساز به املاك زیر 50 مترمربع ارائه شده است، گفت: این املاك می‌توانند مجوز ساخت فقط دو طبقه با سطح اشغال 80 درصد به صورت زیرزمین و یك طبقه همكف را دریافت كنند.
 


تامین دو واحد پاركینگ برای چهار واحد مسكونی در املاك زیر 100 متر كافی است
 

وی در خصوص ضوابط طرح تفصیلی برای املاك با وسعت 50 تا 100 مترمربع نیز، با اشاره به اینكه تسهیلاتی با توجه به مشكل تامین پاركینگ در این املاك، در طرح تفصیلی پیش‌بینی شده است، توضیح داد: در این املاك بر اساس پهنه‌بندی‌های طرح تفصیلی، امكان ساخت و ساز بیش از دو طبقه فراهم است و این موضوع كه شهرداری مجوز ساخت بیش از دو طبقه به املاك ریزدانه را نمی‌دهد، صحت ندارد.
 


معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با تشریح تسهیلات پیش‌بینی شده برای ساخت‌وساز در املاك زیر 100 متر، به ایسنا گفت: در این املاك تامین دو واحد پاركینگ به ازای چهار واحد مسكونی كفایت می‌كند.
 


وی ادامه داد: به این ترتیب ساخت و ساز در املاك زیر 100 متر به دلیل مشكل تامین پاركینگ كاهش نخواهد یافت؛ بنابراین ضوابط طرح تفصیلی برای املاك ریزدانه نمی‌تواند عاملی برای كاهش عرضه مسكن و به تبع آن افزایش قیمت مسكن باشد.
 


جاوید در ادامه با اشاره به اینكه اگر وسعت ملك در بافت فرسوده 150 مترمربع باشد، مالك از یك طبقه تراكم تشویقی برخوردار می‌شود، افزود: در صورتی كه مساحت ملك از طریق تجمیع چند پلاك به 150 مترمربع برسد، دو طبقه تراكم تشویقی اعطا خواهد شد.
 


معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با تاكید بر اینكه تسهیلات یاد شده برای نخستین بار در حوزه شهرسازی پیش‌بینی شده و بی‌سابقه است، گفت: با وجود این ضوابط و تسهیلات، پیش‌بینی می‌شود كه شاهد رونق ساخت و ساز در پایتخت باشیم.
 


جاوید در ادامه گفت‌وگو خود با ایسنا، با اشاره به اینكه طرح تفصیلی جدید تهران به طور عام نگاه كاهنده و محدودكننده‌ای به ساخت‌وسازهای شهری ندارد، گفت: طرح تفصیلی در پهنه‌های سكونت، فعالیت و مختلط، نگاه توسعه‌ای به شهر تهران دارد. بنابراین از طریق ضوابط این طرح، امكان عرضه مضاعف مسكن فراهم می‌شود.
 


انتقال نقدینگی از بازار پیش خرید سكه به سمت خرید و فروش ملك
 

وی با اشاره به رشد میزان پروانه‌های ساختمانی صادر شده در چهار ماهه اول امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار كرد: این موضوع شاهد این مدعا است كه طرح تفصیلی نمی‌تواند عامل كاهش عرضه و افزایش قیمت ملك تلقی شود.
 


معاون شهردار تهران اعتقاد دارد كه قیمت آپارتمان و ملك در تهران متاثر از سایر پارامترهای موثر همچون تورم عمومی موجود در كشور، افزایش قیمت مصالح ساختمانی، افزایش حق بیمه كارگران ساختمانی، رشد شدید نقدینگی و نیز انتقال نقدینگی از بازار پیش خرید سكه‌های طلا، به سمت بازار خرید و فروش ملك و بازار بورس است؛ بنابراین نوسانات قیمت مسكن متاثر از طرح تفصیلی نیست.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری