0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرپرست عملیات کاوش تپه تاریخی ملاماچه گفـت: کار کاوش اضطراری در محوطه و تپه تاریخی ملاماچه آغاز شده است که با توجه به شواهد و مدارک به دست آمده در این تپه تاریخی، گورستانی مربوط به هزاره اول پیش از میلاد در این محوطه موجود است.

گورستان هزاره اول پیش از میلاد در شهرستان سقز

«عبدالرضا مهاجری‌نژاد» در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه کردستان، گفت: هم‌اكنون کار کاوش اضطراری این محوطه تاریخی برای روشن شدن بخشی از زوایای تاریخی منطقه زیویه و ارتباط آن با دوره‌های ماد، ماناها و آشور در حال انجام است.
 


وی تصریح کرد: تعداد 10 گور در این گورستان وجود دارد که 4 گور توسط قاچاقچیان به صورت غیرمجاز حفاری شده است و اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان برای جلوگیری از حفاری‌های غیرمجاز در این گورستان تاریخی نسبت به کاوش اضطراری و تکمیل اطلاعات در خصوص اثبات دوره تاریخی ماد در این محوطه اقدام كرده است.

گورستان هزاره اول پیش از میلاد در شهرستان سقز

مهاجری‌نژاد خاطر نشان کرد: هم‌اكنون کار کاوش برای مشخص شدن نوع تدفین گورها و تنوع ساختار معماری آن‌ها توسط کارشناسان در این محوطه در حال انجام است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری