0

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

کتاب «آسیب‌شناسی نظارت بر ساخت و ساز در شهر تهران» تألیف مشترک عارف آقاصفری و ‌حسن طلیعی، از سوی پژوهشکده علوم توسعه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی روانه‌ بازار نشر شد.

آسیب شناسی نظارت بر ساخت و ساز در شهر تهران

به گزارش خبرنگار مهر، مطالب این کتاب در یک مقدمه و 6 فصل، تعاریف و مفاهیم، عاملان نظارت، ابزارهای نظارت، فنون نظارت، تحلیل آسیب شناسانه‌ نظارت و جمع بندی آسیب شناسی نظارت ارائه شده است.
 
هدف از نگارش این کتاب، ارائه شناختی از آسیب‌های نظارت بر ساخت و ساز ساختمان در شهر تهران و ارائه  راه حل‌های پیشنهادی به منظور غلبه بر آن است.

آسیب‌شناسی نظارت بر ساخت و ساز در شهر تهران

مخاطبان این کتاب را طیف وسیعی از فعالان عرصه‌ شهرسازی تشکیل می‌دهند که از آن میان می‌توان به مدیران و کارشناسان نهادهای هدایت کننده و پشیبانی ‌کننده‌ نظام نظارت بر ساخت و ساز ساختمان کشور (اعم از وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداریها)، عاملان نظارت‌ کننده نظام نظارت بر ساخت و ساز ساختمان کشور (اعم از شهرداری ها و مهندسان ناظر)، پژوهشگران شهری و دانشجویان رشته های اصلی مهندسی ساختمان (اعم از مهندسی معماری، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شهرسازی، مهندسی نقشه‌برداری و مهندسی ترافیک) و رشته‌های مرتبط مهندسی ساختمان اشاره کرد.

اعضای شوراهای اسلامی در تمامی سطوح مدنی و مالکان شهری درگیر در هر یک از مراحل فرایند ساخت و ساز ساختمان را می‌توان از دیگر مخاطبان این کتاب دانست.
 
به علاوه این کتاب می‌تواند به عنوان یک مرجع معتبر و جامع در پودمانهای آموزش شهروندی و حتی به عنوان راهنما برای مراجعان به واحدهای معاونت شهرسازی و معماری شهرداری‌ها به کار گرفته و بهره‌برداری شود.
 
کتاب «آسیب شناسی نظارت بر ساخت و ساز در شهر تهران» از سوی پژوهشکده علوم توسعه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی به چاپ رسیده است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری