0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج از راه اندازی کتابخانه تخصصی حوزه شهرسازی به مناسبت عید سعید فطر خبرداد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا احمدی بیداخویدی با اعلام این خبر گفت: به منظور ارتقاء سطح علمی علاقمندان به مسائل شهرسازی، تعداد زیادی کتاب تخصصی با محوریت شهرسازی برای این کتابخانه تخصصی خریداری شده است.
 
وی با بیان اینکه، کارت های تحویل کتاب نیز در آینده نزدیک تهیه می شود، افزود: کتابخانه تخصصی شهرسازی پس از تهیه کارت های تحویل کتاب به طور رسمی کلید می خورد.
 
 
 
این مسئول با مثبت ارزیابی کردن راه اندازی این کتابخانه تخصصی بیان کرد: منابع و کتاب های پیش بینی شده کتابخانه تخصصی شهروندان در اختیار مسئولان، پرسنل و خانواده بزرگ شهرداری  قرار می گیرد.
 
 
نصب 1500 ست استاندارد ورزشی در پارکها
 
 
 
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز از نصب هزار و 500 ست استاندارد ورزشی در پارکهای این کلانشهر طی سال جاری خبر داد.
 
 
 
عباس زارع  اظهار داشت: با توجه بر لزوم ایجاد روحیه شادابی و نشاط در جامعه به خصوص بین جوانان و نوجوانان، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج طی چند سال گذشته اقدامات مطلوبی را در راستای نصب دستگاه های ورزشی در بوستانها و پارکها اقدامات لازم را انجام داده است.
 
 
 
وی افزود: در این زمینه تاکنون هزار و 300 دستگاه ست ورزشی استاندارد در پارکها و بوستانهای این کلانشهر نصب شده و طبق برنامه ریزی پیش بینی شده که تا پایان سال جاری هزار و 500 دستگاه ورزشی نیز در پارکها نصب شود.
 
 
 
این مسئول به استانداردسازی مجموعه های بازی در پارکهای این کلانشهر اشاره و عنوان کرد: هم اکنون در این کلانشهر 32 مجموعه بازی ویژه کودکان وجود دارد.
 
 
اجرای پروژه مطالعاتی محله پاکیزه در کرج
 
 
 
مدیر پژوهش و توسعه شهری شهرداری کرج از اجرای پروژه مطالعاتی محله پاکیزه در این کلانشهر خبر داد و گفت: در این زمینه منطقه نمونه انتخاب می شود.
 
 
 
مصطفی رعیتی  اظهار داشت: از سوی این مدیریت، طی چند ماه گذشته پروژه مطالعاتی جانمایی علمی مخازن مکانیزه جمع آوری زباله تحت عنوان "محله پاکیزه" در محله منظریه اجرا شد.
 
 
 
وی افزود: اجرای این پروژه شش ماه به طول انجامید و پس از جانمایی سطلها و مخازن مربوطه، نتایج مطلوبی حاصل شد.
 
این مسئول عنوان کرد: در این زمینه بیش از 100 مخزن برای اجرای کامل این طرح در محله مذکور مورد نیاز است که مرحله عملیاتی آن به اتمام برسد.
 
 
 
5 حریق در کرج اطفاء شد
 
 
 
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی از 95 مورد عملیات اطفای حریق و 56 مورد عملیات نجات و امداد خبر داد.
 
 
علی اسکندری با اعلام گزارش عملکرد عملیاتی سازمان آتش نشانی در 168 ساعت گذشته گفت:  پرسنل سازمان 95 مورد عملیات اطفای حریق شامل: مسکونی ، تجاری ، خودرو ، علفزار ، ضایعات پوشش دادند.
 
 
 
این مسئول همچنین از  56 مورد عملیات نجات و امداد  توسط آتش نشانان خبر  داد و افزود: این عملیات شامل : محبوس شدن افراد در کابین آسانسور ، برخورد خودرو و محبوس شدن سر نشینان ، سقوط در چاه  و 38 مورد احتیاط از حریق و حوادث را درسطح شهر پوشش دادند.
 
 
 
وی یادآور شد:  500نفر نیرو به همراه 207دستگاه خودروی سبک و سنگین در مدت زمان 199 ساعت در عملیاتهای فوق حضور داشته اند.
 
 
 
تلاش برای ارائه خدمات شهری به ساکنین کانونهای مسکونی کرج
 
 
 
شهردار کرج تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری کرج اعم از شورای شهر و شهرداری تلاش و اهتمام ویژه ای برای ارائه خدمات به ساکنان کانون های مسکونی سطح شهر دارند.
 
 
 
سید علی آقازاده  با اشاره به وجود کانون های مسکونی واقع شده در مناطق مختلف شهر کرج عنوان کرد: کانون های مسکونی بیشتر در حاشیه مناطق شهری به ویژه نقاط محروم شکل می گیرند.
 
 
 
وی با بیان اینکه، طی چهار دهه گذشته آمار ایجاد این کانون ها افزایش یافته است، عنوان کرد: به تبع ایجاد این محیط های مسکونی حاشیه ای،  شهروندان بسیاری نیز در واحدهای این مجتمع  ساکن شده اند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری