0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

‌با افتتاح سالانه 100 موزه جدید، چین پس از بریتانیا بیشترین تعداد موزه جهان را دارد.

چین سالانه 100 موزه جدید می‎سازد

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ‌با افتتاح سالانه 100 موزه جدید، چین پس از بریتانیا بیشترین تعداد موزه جهان را دارد. این کشور قصد دارد تا پایان دهه جاری، 1000 موزه جدید بسازد.
 
به گزارش سی ان ان ، پکن با ایجاد بیش از 100 موزه جدید درسال درردیف دوم از جدول جهانی موزه‎های جهان قرار گرفت.
 
طبق همین گزارش لندن اکنون با برخورداری از 300 موزه درردیف‌های نخست جدول  شهرهایی است که بیشترین تعداد موزه را دارند .سپس پکن است که 159 موزه را درخود جای داده است.
 
اما کشور چین به طور کلی با برخورداری از 3020 موزه بر بریتانیا با حدود 2500 موزه برتری دارد. این درحالی است که طبق اهداف تعیین شده، سالانه حدود 100 موزه جدید در چین افتتاح می‌شود. طبق همین گزارش چین قصد دارد تا پایان دهه جاری ، 1000 موزه جدید را به گنجینه فرهنگی خود بیفزاید.
 
از سال 2008 دولت چین سرمایه‎ای بالغ بر  803.9 میلیون دلار تنها برای موزه ها و تالارهای یادبود و آثارهنری اختصاص داده است.
 
شهرهای پکن، شانگهای و ژیان هم از نظر آثار تاریخی و فرهنگی موجود و هم از نظر چشم انداز فرهنگی،  دارای بیشترین وجذاب‎ترین موزه‎ها در کشور هستند. پکن 159 موزه رسمی دارد و شانگهای حدود 100 و ژیان 47 موزه دارد.
 
از این میان سه موزه ملی پکن ،موزه شیشه شانگهای و موزه جنگجویان تراکوتا در ژیان، برترین موزه‌های چین هستند که سالانه بیشترین تعداد بازدید کننده را بخود جلب می‎کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری