0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر بنیاد مسکن شهرستان بیرجند گفت: حفظ و نگهداری ساختمان‌های روستایی و پیشگیری از فرسودگی و تخریب زودرس آنها یکی از اهداف جدی بنیاد مسکن است.

593192 PhotoA

اسماعیل فلاح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: در این راستا تسهیلات قرض‌الحسنه همه ساله از سوی این بنیاد با همکاری سیستم بانکی به روستاییان پرداخت می‌شود تا اهداف مورد نظر برآورده شود. وی افزود: تسهیلاتی که در این راستا پرداخت و نظارت شده بالغ بر 15 میلیارد و 133 میلیون ریال به 3 هزار و دو واحد مسکونی در 346 روستا بوده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان بیرجند ادامه داد: در راستای اهداف بنیاد مسکن در شهرها نیز در شهرستان بیرجند و خوسف تعداد 295 واحد و در پنج روستا تعداد 100 واحد احداث و تحویل متقا ضیان شده است. فلاح تصریح کرد: 69 واحد در شمال شهر بیرجند آماده واگذاری و 63 واحد در روستای چهکند تا پایان سال واگذار می‌شود. وی یادآور شد: در روستای حاجی‌آباد نیز 72 واحد مسکونی در برنامه‌ اجرایی سال 90 قرار دارد و در مرحله واگذاری به پیمانکار است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان بیرجند گفت: به منظور کمک به احداث مسکن شهری متقاضیان کم‌درآمد نیز مبلغ 6 میلیارد و 200 میلیون ریال به 78 واحد مسکونی پرداخت، نظارت و کنترل شده است. فلاح ادامه داد: برای کمک به مستأجران کم‌درآمد ساکن در شهرها نیز با برنامه‌ریزی دولت تاکنون اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 660 میلیون ریال به 633 متقاضی در شهرستان بیرجند با بازپرداخت پنج ساله و قرض‌الحسنه پرداخت شده است. وی با اشاره به تأسیس دفاتر خدمات فنی و مهندسی روستایی گفت: در اجرای مصوبه هیئت دولت و مطابق برنامه چهارم توسعه و در راستای تحقق منشور اهداف طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و دستیابی به مسکن مقاوم و با ارزش و تغییر فضای روستا از محیطی آسیب‌پذیر و نامطلوب به فضایی سرزنده و شاداب و همچنین تأمین فضای مورد نیاز روستائیان به نحو مناسب بنیاد مسکن نیاز دانست که دفاتری را با عنوان دفاتر خدمات فنی و مهندسی برای ارائه خدمات فنی و تهیه و تأیید نقشه‌هایی اجرایی متناسب با نیازهای روستایی و هم‌ساز با اقلیم و معیشت و توجه به ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی بومی تأسیس شود که در این راستا 10 دفتر در بیرجند تأسیس شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری