0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به پیشرفت فیزیكی 90 درصدی خانه تاریخی نعمت‌زاده، از اتمام پروژه مرمتی این خانه تاریخی تبریز تا پایان سال 91 خبر داد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان‌شرقی و به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، تراب محمدی با بیان اینکه مرمت این خانه قدیمی از سال 90 آغاز شده و با اختصاص بودجه، این پروژه تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد، افزود: تعویض سقف ،کف سازی، تعویض تیرهای چوبی کف اتاق ها، لایه برداری دیوارها در عملیات مرمت سازی انجام و دیوار ضلع غربی نیز بازسازی شده است.
 


محمدی، انجام سفید کاری، کف سازی داخلی، انجام تاسیسات برقی و مکانیکی، کف سازی حیاط و حوض، بازسازی ورودی، سفیدکاری بخش های قاب بندی و دیواره های حیاط و مرمت پنجره‌ها و پله‌های داخلی را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که در راستای پروژه مرمتی خانه تاریخی نعمت‌زاده در دست اقدام است.
 


رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قدمت این خانه تاریخی را اواخر دوره قاجار عنوان کرد و افزود: خانه نعمت‌زاده همچون خانه‌های دوره قاجار معماری خاص خود را داشته و از ایوان، طنبی و پنجره با شیشه های رنگی شکل یافته است.
 


وی افزود: این خانه همچنین طاق و ستون داشته و طنبی آن از دو بخش تشکیل یافته كه یک طنبی و گوشواره در ضلع جنوبی واقع شده و دیگری در شرق خانه است.
 


محمدی با بیان اینکه مرمت خانه نعمت‌زاده مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و 90 درصد عملیات انجام شده و با اختصاص بودجه سال 90 این پروژه تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد، تاکید کرد: بودجه اختصاص یافته برای این پروژه بالغ بر 300 میلیون ریال بوده که برای ادامه کار نیازمند اختصاص اعتبارات تكمیلی است.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری