0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

Copy of_5-040392_copy

شرکت معماری استرالیایی BVN Donovan Hill جدیدا برای نمایش طرح مفهومی پناهگاه اضطراری خود در «نمایشگاه پناهگاه اضطراری» ملبورن حاضر شد.این سازه موقت به یک پازل سه‌بعدی شباهت دارد و از مونتاژ تخته‌های Ikea ساخته می‌شود.هنگام نیاز به یک پناهگاه اضطراری، ماندگاری و ایمنی بسیار حائز اهمیت هستند، و این عناصر با ساخت یک فضای خوشایند، ادغام می‌شوند.

 شرکت طراح پناهگاه مفهومی مدعی است که طراحی خوب می‌تواند آسایش و سلامتی کلی را برای بی‌خانمان‌ها و افراد آسیب‌پذیر به ارمغان آورد که بنابر شرایطی، مجبور به زندگی در یک پناهگاه اضطراری شده‌اند.

گفته می‌شود، طرح مفهومی جدید این شرایط مطلوب را برای قربانیان فراهم می‌کند.

پناهگاه طراحی‌شده از بردهای تخته‌ای از پیش بریده‌شده ساخته شده که توسط لیزر شکل داده شده‌اند و در مکان برپایی پناهگاه، به صورت بسته‌بندی مسطح به کار می‌روند.

در هر بخش، تخته‌های سه لا در تخته‌های همتای خود چفت می‌شوند و هیچ ابزار دیگری برای ساخت پناهگاه نیاز نیست.

مونتاز این بخش‌ها فقط نیازمند یک یا دو نفر بوده و هدف نهایی، مونتاژکردن آن‌ها ظرف یک روز گزارش شده است.

هنگامی که چهارچوب اصلی ساخته شده، یک پوست ضدآب نیز به این بدنه پناهگاه افزوده می‌شود.

در حال حاضر نمونه اولیه این پوست PVC است، اما شرکت طراح پیش‌بینی کرده که بیلبوردهای وینیلی بازیافت‌شده یا پوشش‌های کامیون نیز در آینده به کار می‌روند.

مساحت داخلی این پناهگاه 9.5 متر مربع و وزن آن حدود 480 کیلوگرم گزارش شده است.

جزئیات مهم مانند آب آنبورد و تجهیزات بهداشتی در مرحله اولیه طراحی این پناهگاه در نظر گرفته نشده‌اند، بنابراین، طرح ارائه‌شده را باید یک مفهوم جالب و نه یک محصول تمام‌شده به حساب آورد.

2-040392 copy

3-030492 copy

4-040393 copy

6-040392 copy

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری