0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پله برقی‌ خورشیدی برای کلانشهر تهران

دبیر ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در طرح‌های آینده شهری در نظر دارد تا با استفاده از انرژی خورشیدی برای راه‌اندازی و احداث پل‌های عابر و همچنین تامین نور تابلوهای زیباسازی اقدام کند.


مهندس محمد هادی حیدرزاده  مشاور زیست محیطی شهردار تهران در این باره گفت: در حال حاضر چنین طرح‌هایی در برخی کشورها به مرحله اجرا در آمده و بر اساس ضرورت استفاده از انرژی خورشیدی در تلاشیم تا طرح‌های مورد نظر برای کاهش استفاده از انرژی برق در روشنایی و استفاده از وسایل شهری کاهش یافته و به جای آن انرژی سولار و یا همان خورشیدی در مدیریت شهر تهران توسعه یابد. وی همچنین با اشاره به این که ستاد زیست محیطی و توسعه پایدار شهرداری تهران در نظر دارد تا در طراحی مبلمان شهری از انرژی خورشیدی استفاده کند ، گفت: در حال حاضر طرح‌های مقدماتی در این زمینه در حال بررسی است .
به گفته وی انرژی خورشیدی از جمله انرژی‌های نوظهور جهان معاصر است که می‌تواند نقش موثری در کاهش مصرف انرژی برق به ویژه در پدیده روشنایی شهرها داشته باشد، همچنین از سوی دیگر این استفاده از انرژی خورشیدی فواید بسیاری برای طبیعت دارد.
ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در نظر دارد تا به منظور آشنا کردن شهروندان با فواید استفاده از انرژی خورشیدی و آشنا سازی آنها با این پدیده نو، کارشناسان متخصص این حوزه را در غرفه‌های کمیته محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران مستقر کند. بر اساس مصوبه شورای شهر تهران، شهرداری و در راس آن کمیته محیط زیست و توسعه پایدار موظف است تا هر سال 10 درصد از روشنایی شهر را با استفاده از انرژی خورشیدی توسعه دهد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری