0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون میراث فرهنگی فارس از مرمت مجدد مسجد جامع میمند پس از گذشت 17 سال خبر داد.

مسجد جامع میمند

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا نصیری اصل با اعلام این خبر افزود: از محل طرح اماکن مذهبی فارس عملیات مرمت مسجد جامع میمند در شهرستان فیروزآباد از توابع استان فارس از اواسط ماه گذشته آغاز شد که هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 15 درصد در حال اجراست.
 
وی با اشاره به مرمتهای انجام گرفته طی سالیان گذشته در این مکان تاریخی، تصریح کرد: بر اثر زلزله ایی که حدود 17 سال قبل در این مکان شاهد بودیم در همان سالها طی یک عملیات مرمتی اساسی ضلع جنوبی شبستان این مسجد مرمت شد که این مرحله نیز در ادامه تکمیل آن پروژه است.
 
نصیری اصل در ادامه بیان کرد: این بخش از عملیات مرمت مسجد با اعتباری بالغ بر 510 میلیون ریال شروع شده که مرمت کاران در این مرحله کار خاکبرداری و اجرای کف سازی و احیای کف فرش شبستان را به عنوان مهمترین بخش در دستور کار خود قرار داده اند.

مسجد جامع میمند

این کارشناس فنی میراث فرهنگی در پایان افزود: احیای سنگ ازاره و همچنین احداث کانال دفع نم در محل های مورد نیاز بنا نیز از دیگر اقدامات مرمتی این اثر شاخص است.
 
مسجد جامع میمند مربوط به دوره قاجار است و در داخل شهر میمند واقع شده است. این اثر باتوجه به ارزشهای معماری وتاریخی۱۳۸۰ در تاریخ ۱۱ دی با شماره ثبت ۴۵۰۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

مسجد جامع میمند

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  

0 # احمد ندیمی میمندی 1392-12-26 15:09
:سقف شبستان صحن قدیمی مسجدکه نمای اجری بسیار زیبایی داشت متاسفانه سفید کاری شده واز زیبایی نمای قدیمی آن بسیار کاسته شده لذا از متویان امر درخواست میشود در صورت امکان گچ کاری روی آجرها را برداشته تا نمای واقعی و زیبای سقف نمایان گردد.
با تشکر احمد ندیمی میمندی
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
انواع عضویت
پنل کاربری