0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری كشور گفت: در طرح مرمت مساجد تاریخی كشور، الحاق برخی مساجد جامع به پرونده‌ی ثبت جهانی مسجدجامع اصفهان دنبال می‌شود.

مسجدجامع اصفهان

مسعود علویان‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیان كرد: در راستای اجرای طرح مرمت مساجد تاریخی كشور كه 900میلیارد ریال اعتبار در سال‌های 90 و 91 به آن اختصاص داده شد، مرمت 600 مسجد در استان‌های مختلف از سال گذشته آغاز شده است.
 


او با اشاره به این‌كه در این طرح حدود 1237 مسجد و 1606 بقعه‌ی متبركه در نظر گرفته شده‌اند، ادامه داد: پس از ثبت شدن مسجدجامع اصفهان در فهرست میراث جهانی، سیاست مهمی را دنبال می‌كنیم و آن هم این است كه پوشش فراگیری را در این بخش اعمال كنیم، زیرا موضوع الگوی معماری سنتی ایرانی در حوزه‌ی مذهبی، جایگاه ویژه‌ای دارد و برای این‌كه جایگاه كشور در این حوزه تثبیت شود پس از مرمت مساجد، الحاق آن‌ها را به پرونده‌ی ثبتی دنبال خواهیم كرد.
 


وی با تأكید بر این‌كه این كار از اهداف بلندمدت معاونت میراث فرهنگی است، اظهار كرد: پس از این‌كه مساجد موجود در این طرح مرمت شدند، مساجد جامعی كه ارزش ویژه‌ای داشته باشند، گلچین می‌شوند تا به پرونده‌ی ثبت جهانی مسجدجامع اصفهان افزوده شوند.
 


به گفته‌ی علویان‌صدر، این طرح یك هیأت راهبردی دارد كه به‌عنوان ناظر بر پروژه‌های مختلف استان‌ها عمل می‌كند. برخی از این افراد شامل محمدحسن محبعلی، حسین رایتی‌مقدم، محمدحسن طالبیان، خادم‌زاده، اسكندر مختاری، اصغر مرادی و اردشیر آخوندی هستند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری