0

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در آیین گشایش دومین کنفرانس بناهای بلند که روز دوشنبه ۳۰ آذر ۹۴ در سالن همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار گردید، وزیر راه و شهرسازی و رییس شورای سیاست‌گذاری کنفرانس مطالب تکراری اما جالبی را مطرح کردند که در اینجا به بعضی از آنها اشاره شده است.

 

 سخنان وزیر راه وشهرسازی نیز خالی از لطف نبود؛ عباس آخوندی در سخنان خود گفت: برای منطقه ۲۲ تهران بلند مرتبه سازی پیش بینی نشده بود و ساختمان های بلندی که در این منطقه ساخته شده مانع جریان باد است.
وی افزود: ما شهر و زندگی نسل آینده را فروخته‌ایم تا ساختمان بلند بسازیم، بنابراین منظر این ساخت و ساز بسیار مهم است.
آخوندی اظهار داشت: ساختمان‌های بلند باید نیازهای واقعی شهر را تأمین کند، در حالی که طی ۳۰ سال گذشته بسیاری از باغ‌ها تخریب و به ساختمان‌های بلند تبدیل شده‌اند که غیر از پاسخ به هدف سوداگران دلیل دیگری ندارد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: احداث ساختمان در منطقه ۲۲ می‌بایست طی یک دوره ۲۵ ساله و باتوجه به نیاز مردم صورت بگیرد در حالی که حجم بالای ساختمان سازی جریان باد را با جدیت رو به رو کرده است.
وی با بیان اینکه جریان این ساخت و سازها باعث بروز مشکلاتی برای نسل‌های بعدی خواهد شد: بی توجهی و عدم تحرک و عدم واکنش به موقع در برابر این امر مشکلات فراوانی را به وجود خواهد آورد.
آخوندی اظهار داشت: حجم عظیم ساخت و ساز ساختمان‌های بلند در محیط‌های طبیعی پردیس کار بسیار اشتباهی بود، زیرا نحوه مدیریتان بسیار سخت خواهد بود.

سید محمد بهشتی در سخنرانی خود در این کنفرانس گفت: باید بپذیریم که کشور ما دچار یک بحران زیست محیطی است که بخشی از این موضوع به علت مداخله‌های انسانی است و ساختمان‌های بلند هم بخشی از دخالت به شمار می‌رود.
وی افزود: ایران در ساخت بناهای بلند رتبه ۱۱ در جهان دارد. این موضوع در حالی است که هیچ ضابطه و قانونمندی روشنی در این رابطه وجود ندارد. اولین کنفرانس بناهای بلند فرصتی بود تا نگاه همه جانبه‌ای به ساخت بناهای بلند در کشور شود تا به این نتیجه برسیم که بدون توجه به زوایای مختلف توسعه شهری اقدام به ساخت چنین بناهایی نشود.

بیابید پرتقال فروش را؟!

باید گفت نکته ای که هیچگاه از آن سخن به میان نمی آید این است که مسئول این اقدامات کیست؟ کدام ارگان، سازمان، نهاد یا اشخاص از آن سود می برند؟ چرا شمردن مشکلات و اشتباهات و تخلفات را برای مردم آن هم بعد از آنکه کار از کار گذشته است و برای همگان روشن شده خوب بلد هستیم اما هیچگاه سازمان های متولی یا ناظر حتی مورد پرسش جدی قرار نمی گیرند؟

راستی!

متولی شهرسازی کیست؟

متولی مجوز های ساخت ساز و رسیدگی به تخلفات آن کدام ارگان است؟

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری