امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

معماری و طراحی داخلی این ویلای "هوشمند" که در شهر کوچکی در نزدیکی پراگ (جمهوری چک) قرار دارد، توسط گروه "jestico + whiles" صورت گرفته است.
این محل اقامت تک خانوار دارای 5 اتاق است و در قالب یک حجم مکعب مستطیل شکل خالص در انتهای سایت مستقر گردیده و به فضای سبز سایت مشرف است. این خانه با رویکرد زیست محیطی طراحی شده لست.به کار گیری پوسته بسیار-عایق و بهره مندی از پنجره های سه جداره منجر به حداقل مصرف انرژی در این ساختمان گردیده است.این ویلا همچنین مجهز به پمپ های حرارتی و پنل های خورشیدی است.

 

smart villa prague memaran
عرشه چوبی بزرگی فضای داخلی خانه را با چمنزار حیاط پیوند می دهد.

 حجم  مکعب مستطیلی ساختمان دارای کشیدگی در امتداد شرقی-غربی بوده لذا جداره های شمالی و جنوبی آن وسعت بیشتری از جداره های شرقی و غربی دارد.
نمای جنوبی ویلا با سطح وسیعی از شیشه ضمن ایجاد دید گسترده به فضای سبز حیاط، نور روز فراوانی را برای فضای داخلی فراهم می کند.این درحالیست که سایه بان های وسیع و جلو آمدگی سقف از ورود مستقیم آفتاب به فضاهای داخلی در

فصول گرم جلو گیری می کند.
یک نور گیر سقفی بزرگ در طبقه دوم ضمن تفکیک فضایی بخش والدین از کودکان، نور روز را برای بخش های میانی طبقه اول فراهم می سازد.

smart villa prague memaran
در فصول گرم جلو آمدگی سقف در طبقه اول و سایبان ها در طبقه دوم، پنجره ها را در سایه نگه می دارد.


سامانه هوشمند ساختمان به منظور آسایش بیشتر، امکان تنظیم و کنترل روشنایی، امنیت و سیستم های صوتی تصویری را از طریق دستگاه های آیفون و آیپد برای ساکنین فراهم نموده است.
این خانه مجهز به یک ایستگاه هواشناسی است که داده های آب و هوایی محیط را ثبت می نماید و سامانه هوشمند ساختمان این داده ها را برای بهینه سازی خودکار شرایط آسایش و صرفه جویی انرژی استفاده می کند.

smart villa prague memaran


smart villa prague memaran

این ساختمان موفق به دریافت رده A از رده بندی انرژی اروپا گردیده است.

smart villa prague memaran

 

تصاویر بیشتر

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری