0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر سیروس باور: وزیر مسکن و شهرسازی که وارد کار می‌شود نه تنها باید در این زمینه تبحر داشته باشد، بلکه باید تحصیلات خود را در ایران به پایان رسانده باشد. بسیاری از افرادی که سر کار می‌آیند تحصیل‌کرده‌ی دانشگاه‌های خارج از کشور هستند و آموخته‌های خود را که با معماری و سبک زندگی ایرانی سنخیتی ندارد، عملیاتی می‌کنند.

«وزیر مسکن دولت جدید باید تحصیلکرده‌ی ایران باشد»

دکتر سیروس باور، کارشناس معماری و مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار بخش تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: به تنها چیزی که در معماری امروز اهمیت داده می‌شود، مسئله‌ی سودآوری و مال‌اندوزی است. همین موضوع باعث شده است که در مناطق مختلف تهران شاهد ساخته شدن آسمان‌خراش‌هایی باشیم که با سبک زندگی ایرانی و اسلامی هیچ تطابقی ندارند.

او افزود: کپی‌برداری از معماری نوین غرب و استفاده از مولفه‌های ساختمان سازی اروپایی نیز از مسائلی است که امروزه به معضلی در معماری شرق تبدیل شده است. کسانی که در این حوزه مشغول فعالیت هستند به هیچ وجه به هماهنگی محیط زندگی با فرهنگ و هویت یک جامعه توجه نمی‌کنند و تنها به دنبال سود بیشتر هستند.
 
باور در ادامه به لزوم تخصص مدیران و مسئولان شهری اشاره و اظهار کرد: راه‌حل این مسئله این است که در دولت جدید افرادی در مصدر کار قرار بگیرند که در حوزه‌ی کاری خود تخصص داشته باشند. این موضوع هم فقط مربوط به این حوزه نیست و اگر در هر حیطه‌ای اشخاصی روی کار بیایند که تخصص لازم را نداشته باشند، مشکلات گاه جبرای‌ناپذیری به وجود خواهد آمد.
 
او ادامه داد: وزیر مسکن و شهرسازی که وارد کار می‌شود نه تنها باید در این زمینه تبحر داشته باشد، بلکه باید تحصیلات خود را در ایران به پایان رسانده باشد. بسیاری از افرادی که سر کار می‌آیند تحصیل‌کرده‌ی دانشگاه‌های خارج از کشور هستند و آموخته‌های خود را که با معماری و سبک زندگی ایرانی سنخیتی ندارد، عملیاتی می‌کنند.
 
این استاد دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: آپارتمان‌سازی‌های بی‌رویه و متضاد با فرهنگ و نیاز جامعه‌ی ما نتیجه‌ی همین بی‌تجربگی و نبود تخصص در مدیریت و قسمت عملیاتی کار است. آپارتمان‌هایی که با همان شکل‌ها و فرم‌های غیرواقعی چهره‌ی شهر را زشت و زندگی را سخت کرده‌اند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری