0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری ورامین اظهار داشت: اجرای طرح جامع شهر ورامین می‌تواند روند توسعه آتی این شهر را به سوی توسعه همه جانبه و پایدار در افق این طرح سوق دهد.

ورامین

عزت الله چراغی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ابلاغ طرح جامع شهر ورامین افزود: با اجرای این طرح می توان برای شهروندان شهر ورامین و جمعیت آتی حاصل از مهاجرپذیری و افزایش جمعیت که در این طرح پیش بینی شده است همه نیازمندیها و خدمات عمومی را محقق کرد.
 
شهروندان در نگهداری سرانه های عمومی با شهرداری همکاری کنند
 
وی بیان کرد: همه خدمات عمومی که در طرح جامع لحاظ شده است متعلق به همه شهروندان حال و آینده است لذا پاسداری و حفاظت از آنها وظیفه همه شهروندان و وظیفه ذاتی شهرداری است و از همه شهروندان تقاضامندیم در نگهداری سرانه های عمومی با شهرداری همکاری کنند.
 
این مسئول ادامه داد: حوزه شهرسازی شهر ورامین آمادگی دارد قبل از خرید زمین توسط شهروندان به استعلام آنها پاسخ و مشاوره ارائه دهد تا شهروندان بدون آگاهی نسبت به تملک فضاها  و سرانه های عمومی اقدام نکنند.
 
معاون شهرسازی و معماری تصریح کرد: این شهرداری نمی تواند به شهروندانی که زمینهای غیرمسکونی  و زیر حد نصاب را تملک می کنند، خدمات ارائه دهد.
 
اجرای طرح جامع شهر ورامین بسیاری از مشکلات را رفع می کند
 
وی خواستار همکاری شهروندان با شهرداری در زمینه اعمال طرح جامع تا ابلاغ طرح تفصیلی شد و افزود: طرح جامع شهر ورامین با طرح تفصیلی تدقیق می یابد و تعیین کاربریها، شبکه ها و ضوابط طرح تفصیلی که قرار است در چند ماه آینده در قالب طرح تفصیلی به شهرداری ابلاغ شود می تواند بسیاری از مشکلات شهر را در خصوص نحوه صدور پروانه در پهنه های مختلف حل کند.
 
وجود 417 هکتار بافت فرسوده در ورامین
 
چراغی در زمینه بافت فرسوده شهر ورامین نیز عنوان کرد: در شهر ورامین حدود  417 هکتار بافت فرسوده در مناطق خیرآباد ، کهنه گل، روغنکشی، کهریزک و کارخانه قند وجود دارد که در صورت درخواست شهروندان به تخریب و بازسازی  می توانند از تخفیف ویژه عوارض و تراکم تشویقی شهرداری برخوردار شوند.
 
وی با اشاره به تجمیع املاک ریزدانه در بازسازی بافتهای فرسوده ادامه داد: در صورتی که قطعات ریزدانه املاک به قطعات در حد نصاب و بالاتر تجمیع شود، تراکم تشویقی به آنها تعلق می گیرد.
 
معاون شهرسازی و معماری شهرداری ورامین در خصوص تشکیل مناطق دوگانه در منطقه مرکز شهر و خیرآباد اشاره کرد و گفت: تشکیل این مناطق به دلیل رفاه شهروندان و در راستای سیاست تمرکز زدایی فعالیتهای شهرداری صورت گرفته و مسلماً در مصرف انرژی، زمان و معضل ترافیک تأثیر گذار خواهد بود.
 
وی اضافه کرد: از شهروندان تقاضامندیم برای اخذ پروانه ساختمانی استعلام، عدم خلاف و پایان کار املاک خود به مناطق مربوطه مراجعه کنند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری