0

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ با توجه به صدور احکام قضایی برای خروج تعدادی از بناهای تاریخی از فهرست آثار ملی،فوریت دارد که جلوی این احکام با تصویب لایحه‌ای در مجلس گرفته شود.

حجت‌الاسلام حسن ملک‌محمدی نماینده‌ی مردم دامغان در مجلس تأکید کرد:‌حفظ آثار ملی،فرهنگی و تاریخی یک ضرورت است و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه‌ی یک لایحه اقدام کند تا با ارائه و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، جلوی حذف آثار ملی با احکام قضایی گرفته شود. وی بیان کرد:‌آثار تاریخی به‌عنوان آثاری دارای پیام و حاوی فرهنگ،فکر و اندیشه‌ی گذشتگان هستند که چراغ راهی برای آیندگان می‌توانند باشند. این آثار به‌عنوان سندی ارزشمند برای جذب گردشگر و گسترش فرهنگ می‌توانند مفید باشند، بنابراین باید باقی بمانند. او افزود:‌دولت باید لایحه‌ای را براساس ضرورت تهیه کند تا در کمیسیون‌های تخصصی مجلس بررسی شود، زیرا با توجه به احکام قضایی که به‌ تازگی برخی آثار ملی تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی را از فهرست ثبت خارج کرده‌اند،فوریت دارد جلوی صدور این احکام گرفته شود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انواع عضویت
پنل کاربری